Ансамбълът по художествена гимнастика взе два златни медала на турнира в София

Сн. БФХД

Българският ансамбъл по художествена гимнастика спечели два златни медала от турнира за Световната купа по художествена гимнастика в София. След като в събота момичетата станаха първи в многобоя, в неделя те спечелиха злато и на финалите на отделните уреди. Те станаха първи в състезанието с пет обръча при ансамблите. Грешка им отреди третото място в надпреварата с топки и въже.

Сребърното отличие в многобоя спечели Япония с 38.700 точки, а на трета позиция завърши Италия с 38.550 точки. Руският ансамбъл остана на четвърто място с 38.300 точки.

При индивидуалните състезателки Катрин Тасева завърши четвърта в многобоя, а Боряна Калейн се класира на шесто място. Победителка стана рускинята Александра Солдатова със 72.100 точки, а след нея в класирането са Екатерина Селезньова (Русия) със 71.350 точки и Линой Ашрам (Израел) с 68.700 точки.

В неделя Катрин Тасева спечели златото в индивидуалното състезание на бухалки, стана втора на обръч и на лента и завърши трета на топка.

Боряна Калейн завоюва бронз на обръч и се класира пета на топка.

Така България завърши състезанието за Световната купа с три златни медала, два сребърни и два бронзови.