"Атлетико" (Мадрид) спечели Суперкупата на Испания

Дюшекчиите победиха "Реал" (Мадрид) с 1:0

Сн.ЕПА/БГНЕС

"Атлетико" (Мадрид) спечели за втори път в клубната си история Суперкупата на Испания, след като победи с 1:0 градския съперник "Реал" в реванша на "Висенте Калдерон".

Шампионите спечелиха с ранен гол на хърватина Марио Манджукич, паднал още във втората минута на срещата. Попадението беше достатъчно за спечелването на купата след равенството 1:1 преди седмица на "Сантяго Бернабеу".

Така "Атлетико" показа, че въпреки летните промени ще бъде фактор в испанското първенство, което започва днес, и няма да отстъпва на европейския клубен шампион.

Треньорът на "Реал" Карло Анчелоти започна срещата без Кристиано Роналдо, но се наложи да го пусне през второто полувреме на мястото на Тони Кроос. Португалецът участва в създаването на няколко опасности пред вратата на Моя, но "Атлетико" удържа вратата суха.

Треньорът на шампионите Диего Симеони беше изгонен рано през първото полувреме от съдията Фернандес Борбалан заради остра реакция за едно влизане на Кроос в краката на Раул Гарсия.

Накрая и Лука Модрич от "Реал" напусна терена заради два жълти картона.