Байерн победи Челси с дузпи и спечели Суперкупата на Европа

1 коментар

Победителят в Шампионска лига Байерн (Мюнхен) спечели Суперкупата на Европа, след като победи с дузпи носителя на титлата в Лига Европа Челси.

Редовните 90 минути завършиха при резултат 1:1, като двата тима си размениха по един гол и в продълженията. При дузпите обаче Байерн победи с 5:4. За лондонския тим пропусна Лукаку.

Това е първи трофей за испанския специалист Джосеп Гуардиола начело на Байерн. Той имаше възможност да вдигне и Суперкупата на Германия, но тимът му загуби от Борусия (Д) в повторение на финала от Шампионската лига.

Първото попадение в мача отбеляза Фернандо Торес в осмата минута. В началото на второто полувреме Франк Рибери изравни.

В края на редовното време Челси остана с човек по-малко, след като Рамиреш получи втори жълт картон.

Въпреки това Челси поведе с гол на Азар, като до края на двете продължения футболистите на немския тим оказаха силен натиск. До гол обаче стигнаха едва в края на второто продължение заради много силната игра на вратаря Петер Чех.

Все пак в последната минута на второто продължение Хави Мартинес успя да вкара и да доведе мача до дузпи.