"Берое" победи шампиона "Лудогорец" с 2:0

"Берое" победи шампиона "Лудогорец" с 2:0 в мач от пети плейофен кръг на "А" група.

В 38-ата минута Иво Иванов откри резултата за домакините с глава, а Атанас Зехиров удвои в 61-ата минута.

Това бе едва 4-а загуба на шампионите в първенството, докато "Берое" спечели 12-ата си победа.

Треньорът на старозагорци Петър Хубчев оспори съдийско решение и реферът Георги Кабаков го изгони от пейката в 83-ата минута.

При това положение наставникът няма да може да води тима си в следващия мач - домакинството срещу ЦСКА на 1 май.

"Лудогорец" остава лидер в класирането с 55 т., а "Берое" е на 4-о място с 44. С толкова е и "Литекс", но с по-лоша голова разлика.

Втори е "Локомотив" (Сф) с 47, а ЦСКА има 46.

В неделя са мачовете "Литекс" - ЦСКА и "Локомотив" (Сф) - "Ботев".