Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

Гасим осветлението за час по повод Часът на Земята

Акцентът на инициативата тази година е опазването на реките

1 коментар
Гасим осветлението за час по повод Часът на Земята

Със символично гасене на осветлението  светът за пореден път ще отбележи Часа на Земята – международната акция на WWF за опазване на природни ресурси и популяризиране на зелени инициативи.  Светлините трябва да загаснат за час в събота от 20.30 часа.

През 2014 година над 162 държави и 7000 града се включиха в Часа на Земята не само с гасене на светлини, а с реални действия за опазване на местни природни ресурси – реки, гори, морски територии, традиционен земеделски поминък, застрашени видове, подпомагане на енергийно ефективни решения. WWF полага усилия за разрастването на това движение и превръщането на Часа на Земята във възможност за обединяване на хора, бизнеси, институции в дългосрочни действия за природозащита.

За девета поредна година и България ще се включи в екоинициатиата, като между 20.30 часа и 21.30 часа емблематични сгради и стотици домакинства ще изгасят светлините си.

Опазването на реките е акцентът на WWF България за тази година.

 "С активната подкрепа на над 100 общини, бизнеси и институции България изгради активна общност, съпричастна към "Часа на Земята". Време е да насочим тази обществена енергия към конкретни действия, важни за природата на България. Избрахме фокусът ни тази година да е опазването на реките, припознати за най-важен природен ресурс от над 70% от българите”, каза Веселина Кавръкова, ръководител на WWF България, цитирана от БГНЕС.

"Часът на Земята" се провежда за първи път в Австралия през 2007 г. Тогава, в рамките на един час, хората изразяват своята воля за справяне с климатичните промени, като загасят осветлението в домовете си. През 2014 г. "Часът на Земята" е една от най-популярните световни инициативи  с участници от над 100 държави и 7000 града.

"Часът на Земята 2015" се посвещава на опазването на българските реки, които са пряко и видимо повлияни от температурните промени, валежите и отношението към тях.

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.

1 коментар

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.



  1. И какво от това
    #1

    Най-полезното, което можем да направим в България е да защитим горите от сеч! Сеч поголовна, сеч за износ! Изнася се дървесина,за да печелят паразити и корумпирани чиновници! Общестовото е единодушно против дървената мафия и ЗА защита на гората! Но управляващите са слепи и гулхи за всичко добро.Те служат единствено на корупцията! Мораториумът за износ на дървесина е кратък и проформа. Той не важи за Гърция, а от там дървесината се изнася за Турция!Гърция и Турция са основен консуматор на българаска дърва! Демокрация, какво да правиш! Ще търпиш, докато дишаш!

Препоръчано от редакцията

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.