Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

Гаврийски: Оттук нататък ще има само лош сценарий за Гърция

Ако дългът можеше да се превалутира в драхми, отдавна нашият щеше да е в левове

2 коментара
Светослав Гаврийски. Снимка: БГНЕС (Архив).

"Оттук нататък ще има само лош сценарий за Гърция. Няма положителни следствия, след този референдум следва самоубийството за Гърция. А какво ще се случи след това, никой не знае." Това каза бившият финансов министър и бивш управител на БНБ Светослав Гаврийски пред БГНЕС.

"Днешният дълг не може да бъде отписан по никакъв начин. Той няма да бъде променен, няма да се превалутира евентуално и в драхми. Всъщност, никой не знае как ще стане въвеждането на драхмата, ако въобще се появи такава опция. В тази логика на допускания мога да попитам - а нашият дълг защо не стана в левове? Референдумът не може да промени дълга в друг вид валута. Но ако това все пак се случи, самите гърци ще избият всички, които вземат такова решение. За мен това са глупости", добави Гаврийски, който е главен изпълнителен директор на банка "Алианц България".

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.

2 коментара

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.



  1. анита хегерланд
    #2

    Хенри Кисинджър: "ЕС намалява суверенитета и традиционните правителствени функции на своите държави членки, като например контрола върху валутата и границите им. От друга страна европейската политика става предимно национална и в много държави забележките срещу политиката на ЕС са се превърнали в централен вътрешен проблем. Резултатът е хибрид, нещо средно между държава и конфедерация, действащ с помощта на министерски срещи и обща бюрокрация. ЕС ратува за паричен съюз успоредно с една данъчна раздробеност и бюрокрация, скарана с принципите на демокрацията."

  2. Коментарът е изтрит, защото не е по темата на статията.
    #1

Препоръчано от редакцията

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.