Германия се измъчи с Алжир в продълженията, Франция надделя трудно над Нигерия

Аржентина илиза срещу Швейцария, а Белгия - срещу САЩ, в последните осминафинални срещи

0 коментара

Отборите на Германия и Франция се класираха доста трудно за четвъртфиналите, след като с мъка успяха да победят съответно Алжир и Нигерия.

В ранния мач в понеделник „петлите” стигнаха до два гола в края на срещата, докато германците имаха нужда от продължения, за да преодолеят представящия се страхотно алжирски вратар Райс Мболи.

Бундестимът постигна трудна победа с 2:1 като резултатът бе открит чак във втората минута на първото продължение с изключително попадение на Андре Шюрле. В 119-ата минута Месут Йозил добави втори гол. В допълнителното време пък Абделмумене Джабу направи поражението на африканците по-почетно.

Преди това двата тима не си вкараха в редовното време, като основна вина за това има и вратарят на Алжир Райс Мболи, който изигра поредния си страхотен мач на световното и направи няколко великолепни спасявания.

Във втората минута на първото продължение Томас Мюлер напредна в наказателното поле и пусна остро за Шюрле, който с доста късмет успя да отиграе топката с пета и да я насочи във вратата за 1:0.

След това германците потърсиха и втори гол, и той дойде в 119-ата минута, когато след няколко удара по посока вратата на Алжир и избивания от голлинията, все пак Йозил успя да промуши кълбото във вратата за 2:0. В допълнителното време пък Джебу вкара един гол за "пустините лисици", за да опита да върне интригата, но нямаше достатъчно време, за да се стигне до обрат.

Няколко часа по-рано Франция се класира за четвъртфиналите, надделявайки над Нигерия с 2:0 с попадение на Пол Погба в 79-ата минута и автогол на Джоузеф Йобо в 90-ата минута. Така в четвъртфинала ще наблюдаваме дербито между Франция и Германия.

На "Ещадио насионал Мане Гаринча" в столицата футболистите на Дидие Дешан далеч не направиха най-силния си двубой досега, но показаха класа в заключителните минути и продължават напред.

Селекционерът отново заложи едновременно на Карим Бензема и Оливие Жиру, като нападателят на Реал Мадрид действаше като крило. За "суперорлите" пък се завърна Виктор Моузес, който заради травма досега беше играл само в първата среща.

Нулевото равенство се задържа до 79-ата минута, в която в рамките на няколко секунди вратарят на африканците направи две коренно различни намеси. Първо той майсторски отрази удар на Бензема от няколко метра, като изби в корнер. От последвалото центриране обаче стражът на Лил увисна и само леко отклони кълбото към Пол Погба, който го насочи в мрежата за 1:0.

Ениама се реваншира донякъде в 84-ата минута, когато "извади" нов опасен изстрел, този път на Гризман.

Попадението смути нигерийците, които бяха като в шок и не знаеха какво да направят. Те стигнаха само до един удар, който не намери целта заради рикошет. Французите най-накрая успяха да задържат топката и в 90-ата минута имаха късмета защитникът Йобо да отклони топката в собствената си мрежа за крайното 2:0.

Във вторник ще се изиграят и последните осминафинални срещи Аржентина - Швейцария от 19.00 часа българско време и Белгия - САЩ от 23.00 часа.