Германците се разбрали на полувремето да не унижават Бразилия

Футболистите от германския национален отбор са се разбрали помежду си на полувремето на полуфинала срещу Бразилия, завършил с историческото 7:1, да не унижават съперника си, разкри защитникът Матс Хумелс.

В почивката Германия водеше на домакините с категоричното 5:0. Впоследствие европейският тим вкара още 2 гола и допусна един, оформяйки най-голямата загуба в историята на бразилския национален отбор.

"Казахме си ясно, че трябва да останем концентрирани и не бива да се опитваме да унижаваме бразилците. На почивката си споделихме, че трябва да бъдем сериозни, че трябва да покажем уважението си към съперника. Беше важно, че го направихме, а не се опитвахме да се правим на магьосници или нещо подобно. Беше важно да играем нашата си игра в продължение на 90 минути. След втория гол в тяхната врата бразилците се объркаха. Не бяха организирани и ние не пропуснахме нито един шанс, докато не отбелязахме петия гол. Това не се случва много често, но сега ние трябва да останем здраво стъпили на земята, което не е проблем за нас. Знаем колко ще бъде трудно в неделя. Знаем, че сме един от най-добрите отбори в света, но винаги има нужда и от малко късмет. Онзи ден имахме такъв. Ако загубим финала, полуфиналът няма да има никаква стойност", сподели Хумелс.