Григор Димитров е на полуфинал на турнира в Стокхолм

Григор Димитров се класира за полуфиналите от тенис турнира в Стокхолм, след трудна победа срещу южноафриканеца Кевин Андерсън в три сета: 7:6 (3), 5:7, 6:2.

Българинът е шампион в турнира от 2013 г. и финалист от 2014 г.. Миналата година той приключи участието си в четвъртфиналите.

На същата фаза в петък Димитров се изправи срещу южноафриканския гигант Кевин Андерсън, срещу когото досега от 7 мача имаше 5 победи, включително поред в последните им 4 срещи.

По традиция и днешният мач бе труден за него заради много силния и постоянен сервиз на южноафриканския тенисист.

Така първият сет мина много оспорвано и без пробиви, каквато възможност се отвори само пред Андерсън в шестия гейм. В тайбрека Григор Димитров направи 2 минипробива и взе сета.

Във втория сет българинът успя да пробие подаването на противника си за 5:3, но когато сервираше за спечелване на мача допусна няколко грешки и върна пробива. След което Андерсън спечели още три гейма последователно и изравни сетовете.

Димитров възвърна увереността си в третия сет. Той стигна до ранен пробив за 3:1, а после проби съперника си и в последния гейм за 6:2.

На полуфинала българинът ще срещне аржентинеца Хуан Мартин дел Потро, който постигна бърза победа с 6:3, 6:4 срещу хърватина Иво Карлович само за час и 12 минути.

Димитров е поставен под номер 2 в схемата на турнира, а водачът в нея, французинът Гаел Монфис, вече отпадна.