Ти си това, което четеш

Григор Димитров не успя да вземе четвърта титла за сезона

Българският тенисист загуби от Дел Потро финала в Стокхолм
18:08 | 22 октомври 2017 | 1 коментар

Аржентинецът Хуан Мартин Дел Потро победи с 6:4 6:2 българина Григор Димитров на финала на тенис турнира в Стокхолм.

Българинът не успя да спечели четвърта рекордна титла за сезона, но с достигането си до финала в Швеция успя да се класира за финалния турнир на ATP в Лондон.

Дел Потро защити титлата си от миналата година със стабилна игра. В първия сет аржентинецът направи решителен пробив в петия гейм, а във втория успя да спечели две от подаванията на Димитров. В същото време Дел Потро не допусна нито един пробив и игра по-стабилно от съперника си.

Това беше осмият мач между Димитров и Дел Потро. Резултатът от срещите помежду им е в полза на аржентинеца, като двата мача в актива на Димитров са от тази година на турнирите в Пекин и Синсинати.

За Димитров това беше третият финал в Стокхолм, като през 2013 г. той спечели първата титлата в кариерата си.

"За мен най-важното беше да се класирам на финала, това е което исках“, коментира Димитров след полуфинала срещу Фабио Фонини в събота.