Ти си това, което четеш

Григор Димитров отново не успя да надиграе Рафаел Надал

Българинът загуби в три сета от световния номер едно на четвъртфинал в Шанхай
13:00 | 13 октомври 2017 | 0 коментара

Най-добрият български тенисист Григор Димитров загуби от световния номер едно Рафаел Надал четвъртфиналния двубой на турнира от сериите "Мастърс 1000" в Шанхай.

И двамата показаха качествен тенис, но Димитров не успя да пробие добрата защита на Надал и той победи с резултат 6:4, 6:7, 6:3. Испанецът имаше шанс да приключи мача в два сета, след като взе първия и водеше в тайбрека на втория с 4 на 2 точки. Димитров обаче успя да се съвземе и да спечели 5 последователни точки и така да изравни резултата на 1:1 сета.

В решаващия трети сет Димитров отново тръгна силно. При резултат 2:2 гейма българският тенисист имаше възможност за пробив, след като направи два минаващи удара от бекхенд. Надал успя да излезе от ситуацията и да спечели подаването си. В следващия гейм Димитров допусна две двойни грешки и три грешки от форхенд и Надал взе предимство с 4 на 2 гейма. Това беше ключовият гейм в третия сет, който позволи на световния номер едно да спечели мача.

На полуфинала Надал ще се изправи срещу хърватина Марин Чилич.

"Беше много тежък мач. Мисля, че и двамата играхме тенис от много високо ниво", коментира Надал след мача с Димитров. Той добави, че мачът се е решил от няколко точки и всичко можело да се случи. Испанецът каза, че последната му среща с Димитров била една от най-качествените помежду им.

Най-добрият български тенисист и Надал се срещнаха на корта за трети път през този сезон път в рамките на една седмица и общо за 11-и път в кариерите им. Балансът вече е 10:1 в полза на Надал.

Последната победа на испанеца над българина беше преди дни в Пекин. Тогава намиращият се в отлична форма Надал спечели полуфинала с 2:1 сета срещу Димитров, а след това триумфира и с титлата на турнира.

Двамата играха и в началото на сезона в оспорван полуфинал на "Аустреиан Оупън" завършил отново в полза на Надал с 3:2 сета. Много анализатори определят този двубой като най-добрия през сезона досега.