Григор Димитров отпадна на осминафиналите във Вашингтон

Поставеният под номер 4 в основната схема на турнира АТР 500 във Вашингтон Григор Димитров отпадна на осминафиналите.

Българинът допусна тежка загуба от руснака Данийл Медведев с 4:6, 2:6 за малко повече от час в среща от третия кръг.

Димитров не игра добре и не можа да се противопостави на съперника си. Медведев направи пробив на нула в петия гейм, а Димитров отговори мигновено по същия начин, като още в ответния гейм не даде точка на съперника си. Серията пробиви продължи и руснакът отново спечели при сервис на Димитров, възползва се от преднината си и взе сета.

Във втория българинът водеше с 2:1 и имаше две възможности за пробив при 40:15. Медведев се спаси и със силна серия от пет поредни гейма спечели мача. В последните три гейма Димитров взе само точка.

Това беше четвъртото участие на хасковлията във Вашингтон. Миналата година той отпадна още след първия си мач,а през 2015 г. стигна до третия кръг, където беше спрян от Стив Джонсън.

Най-доброто представяне на Димитров е при дебюта му през 2013 г. - четвъртфинал, в който не допусна нито един пробив, но загуби от Томи Хаас в два тайбрека. През 2014 г. Димитров беше заявил участие, но се оттегли заради симптоми на грип.

Сега българинът се насочва към турнирите от сериите "Мастърс" в Монреал и Синсинати (12-20 август), а на 28 август започва последният за сезона турнир от Големия шлем - US Open.