Григор Димитров загуби от 131-ия в света и пропусна среща с Джокович

След силната си серия в последния месец Григор Димитров отново се върна към изненадващите загуби и отстъпи с 5:7, 6:7(2) на преминалия през квалификациите и заемащ 131-ото място в световната ранглиста Вашек Поспишил (Канада).

Така българският тенисист отпадна във втория кръг на "Мастърс" турнира в Шанхай и пропусна да се изправи срещу лидера в световната ранглиста Новак Джокович (Сърбия).

Досега Димитров имаше четири победи срещу Поспишил, но в сряда не демонстрира силната си игра от последните седмици.

Двамата играха равностойно през целия мач, но в тайбрека българинът допусна грешки, за разлика от канадеца.

Димитров изглеждаше уморен по време на по-голямата част от мача.

Поспишил започна първите два гейма по-агресивно и проби сервиса на Димитров за 2:0.

Димитров успя да се върне в сета и изравни при 3:3, след което двамата си разменяха геймовете до 5:5.

Тогава канадецът обаче успя да се мобилизира и затвори сета – 7:5.

Вторият сет се движеше гейм за гейм и стигна до тайбрек, в който Поспишил игра много силно и спечели мача.