Хуан дел Потро пак победи Григор Димитров

1 коментар

Хуан Мартин дел Потро записа поредна победа срещу Григор Димитров, този път на полуфинала на турнира в Стокхолм. Аржентинецът стигна до успеха в два сета – 6:4, 7:5. Това е четвърти пореден негов успех срещу българина.

Мачът започна лошо за Димитров, който допусна пробив още в първия гейм. Това се случи след три поредни негови непредизвикани грешки. Последва стабилизиране на играта на българина, който намали до 2:3, а след това успя да се възползва от колебанията при сервиза на дел Потро и го проби за 3:3.

С това мъката не свърши. Още в следващия гейм Димитров отново бе пробит за 3:4. Той така и не успяваше да компенсира проблемите с първия си сервиз. След това сетът бе затворен без особени проблеми от аржентинеца – 6:4.

Вторият сет започна по-добре за Григор Димитров, който реализира стабилно първото си подаване и поведе с 1:0. Двамата тенисисти печелеха сервиз геймовете си до 3:3. В седмия гейм Хуан дел Потро стигна до брейкпойнт и го реализира. Причината бе непредизвикана грешка от форхенд за Димитров.

Още в следващия гейм обаче българинът успя да пробие своя съперник и показваше знаци, че не се е предал. Последва чудесен сервиз гейм за Димитров, в който той не даде нито една точка на съперника си – 5:4.

Дел Потро отвърна с много добра игра и мощни сервиси за 5:5. В решаващия 11-ти гейм Димитров се върна към непредизвиканите си грешки и логично допусна нов пробив. Така за Хуан Мартин дел Потро остана само да подпечата победата си със стабилна игра на сервиз за 7:5.

До този момент Григор Димитров има само загуби от аржентинеца.