Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

Имигрантите от Източна Европа са по-добри работници от британците

6 коментара
Джон Бъркоу

Председателят на долната камара на британския парламент Джон Бъркоу заяви, че имигрантите от Източна Европа са по-добри работници от британците, съобщава британският в. "Дейли телеграф" в сряда.

Според Бъркоу пристигането на хиляди работници от Източна Европа носи "големи предимства" на Великобритания.

Той също така атакува британските критици на тенденциите в имиграцията за техния "войнствен и остър тон".

 

Коментарите му повдигат въпроси за неговата политическа неутралност. Като председател на Камарата на общините от него се очаква да стои настрана от оживените политически дебати, отбелязва изданието.

 

Във Великобритания в момента министри и депутати обсъждат как страната да се подготви за предстоящото догодина премахване на имиграционните ограничения за българи и румънци. С коментарите, направени по време на посещение в Румъния миналата седмица, Бъркоу даде признаци, че подкрепя политиките, позволяващи на източноевропейците да идват и да работят във Великобритания, посочва вестникът.

 

От 2004 г. във Великобритания са пристигнали около 1 милион източноевропейци съгласно правилата за свободно движение в Европейския съюз. От следващата година българите и румънците ще имат достъп до пазара на труда на Великобритания, като министри вече обещаха промени, които да затруднят достъпа на новодошлите до различни услуги, в това число и здравеопазване.

 

В Букурещ Бъркоу се изказа за "важната вълна от имигранти", идващи във Великобритания през последните години, и похвали тяхната трудова етика

 

"Вярвам, че нещата трябва да бъдат контролирани и наблюдавани, когато става въпрос за миграцията всяка държава, която иска да защити собствения си народ, трябва да направи това, но има и големи предимства", каза той.

 

"Искам да подчертая факта, че е налице важна вълна от имигранти, които идват във Великобритания от новите страни-членки и в много случаи те дойдоха със способности, както не винаги се виждат на нашия пазар на труда", посочи още Бъркоу.

 

Той също така даде пресконференция, на която разкритикува британските медии за това, че поставят под въпрос имиграцията, и обвини някои журналисти, че правят "отрицателни и дискриминационни" репортажи по темата. Според него начинът, по който британските медии отразяват въпроса за имиграцията, не съвпада с позицията на Великобритания по темата, отбелязва "Дейли телеграф".

 

"Свободните медии се съществена част от демокрацията. Но медиите не са правителството, нито парламентът. Аз съм тук като приятел на Румъния и като някой, който вижда ползата от имиграцията", посочи Бъркоу.

 

Лидерът на Партия та за независимост на Великобритания Найджъл Фарадж коментира, че Бъркоу се е провалил в изпълнението на задължението си да остане над политиката.

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.

6 коментара

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.



  1. Анонимен
    #6

    Да по-добри на пиацата...

  2. Анонимен
    #5

    Та еВа в лъжливия политик, нашите политици си ни казаха, че сме мързеливи !

  3. Анонимен
    #4

    Това би трябвало да тури нащрек България и Румъния. А не да е повод за радост. Точно това и цели Бъркоу. Той се надява в резултат на тези негови думи правителствата на двете държави да направят нещо за да си задържат ценната работна ръка, а не да я раздават безпрекословно. Но, изглежда повечето хора у нас мислят, че е по-важно да излъжем още няколко млади момчета и момичета да емигрират за да ни носят свежи парички.

  4. Анонимен
    #3

    Това си беше ясно отдавна, но се изисква смелост да се обяви публично. В края на краищата, глобализацията трябва да е двупосочен процес и да е изгодна и за глобализаторите, и за глобализираните. А британците са повече срещу цигойнерската вълна, ама това не е политически коректно да се обяви публично.

  5. Анонимен
    #2

    Няма как да е другояче, при положение, че се прави сравнение с индийци, пакистанци и палестинци. Ако ние и румънците сме им проблема то те явно имат някакъв проблем с главния мозък!

  6. Анонимен
    #1

    Едно голямо браво, за куража да каже истината в очите на скъпите си сънародници.

Препоръчано от редакцията

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.