Историческо: Българските футболисти не успяха да победят скромния тим на Люксембург

4 коментара
Сн. БГНЕС
Националният отбор на България по футбол завърши 1:1 като гост срещу Люксембург в последния си мач от квалификациите за финалите на световното първенство в Русия следващата година.

Досега българите имаха 13 победи в 13 мача срещу непретенциозния тим на Люксембург, който само преди няколко дни падна с 0:8 от Швеция.

Българските футболисти играха много слабо и безидейно през първото полувреме и позволиха Люксембург а поведе още в 3-ата мин., когато Оливие Тил откри след рикошет в крак на български защитник.

До края на първата част българският тим не направи нищо и можеш да допусне още голове.

Второто полувреме българите започнаха по-добре. В 68-ата минута Ивайло Чочев изравни след силен пробив на Спас Делев. Андрей Гълъбинов пък улучи греда след удар с глава.

След петото си равенство, българският отбор завърши на 4-о място в групата си с актив от 13 т. Франция пък победи Беларус с 2:1 и остана лидер с 23 т., което донесе на "петлите" директно класиране на Мондиал 2018.

В третия двубой Холандия спечели с 2:0 домакинството си срещу Швеция, во шведите останаха на втора позиция и ще играят плейофи за място на световното първенство..