Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

Каракачанов: Темата за антикорупционните закони се преескспонира заради ЕС

4 коментара
Красимир Каракачанов, сн.БГНЕС
Темата за антикорупционните закони се преекспонира основно заради ЕС, коментира вицепремиерът и министър на отбраната Красимир Каракачанов.
 
Според него с този проблем държавата може да се справи и със сегашното законодателство.
 
”Нямаше различия за необходимостта нуждата на такъв закон, макар че аз лично съм скептичен. Какво означава да направим нов орган (за борба срещу корупцията – бел.ред.) ? Досегашните не работят? Смятам, че цялата тази тема се преекспонира да се покаже колко сме загрижени. Проблемът може да се реши по сега действащото законодателство. Въпрос на желание и много други неща, които започват още от училище - да обучиш младите кое е почтено,безотговорност, кое е законно и кое не”, каза Каракачанов пред БНТ.
 
Той каза, че няма да има нареждания към депутатите от Патриотичния фронт дали да подкрепят законопроекта за новия антикорупционен орган на правителството и ГЕРБ или този на БСП.
 
Във вторник двата законопроекта бяха обсъдени по време на заседанието на Консултативния съвет за национална сигурност, като управляващите и опозицията отново не стигнаха до съгласие. 
 
Каракачнов каза още, че като вицепремиер с ресор сигурност ще организира утре среща между институциите по темата радикален ислям. 
 
"Не трябва да се допуска чрез религията да се прави политика. Както на политическите партии е забранено да получават пари от чужбина, същото трябва да е и за религиозните общности", посочи вицепремиерът.
 
Той припомни, че бюджетът за отбрана за следващата година ще бъде увеличен, като до момента са договорени 100 млн. лева повече за заплати.
 
”Смятам да разпределя парите по най-справедлив начин. Ако службата е по-рискова, по-голяма сума, ако службата е лека и скатана, по-малко”, каза Каракачанов.
подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.

4 коментара

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.



  1. анита хегерланд
    #4

    Проблемът "борба с корупцията" наистина е в подхода. Елитът, който съставлява партийната членска маса на основните партии, които са в Парламента, произхожда от средната и ниската класа. Те взимат властта, за "да си оправят положението". Това понятие включва диплома за висше образование, движим и недвижим имот, образование на децата. Има много начини по които те "източват" държавата. Другите форми на корупция се правят в състояние на бизнес конкуренция и могат много по-лесно да се засекат, докажат и накажат.

  2. инж. Ганев
    #3

    Както каза Панов : докато няма анализ/отговор защо досегашните закони и органи не работят срещу корупцията - няма смисъл от създаване на нови такива.

  3. gadev41
    #2

    Точно това се прави за оправдание пред ЕС, че откликват на критиката. До тук е откровен. И наистина няма нужда защото няма да сработи, ако не бъде изметена тази пилитико корупционна пасмина от сцената

  4. musura
    #1

    Лустрация! Вън на продажните ДС ченгета от политиката! Хора, които са се клели във вярност пред Москва не ни трябват!

Препоръчано от редакцията

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.