Лудогорец остана на една минута от победа в Париж

Българският шампион ще играе в Лига Европа през пролетта

Снимка: БГНЕС

Лудогорец завърши с достойнство участието си в груповата фаза на Шампионската лига, завършвайки 2:2 при гостуването си на ПСЖ. Българският тим бе на минута от престижната победа в Париж, но не успя да задържи преднината си.

Лудогорец поведе в 15-ата минута след гол с глава на Върджил Мисиджан. Тимът от Разград играеше добре, но с течение на мача натискът на ПСЖ се усилваше. Домакините имаха нужда от победата, за да се класират на първо място в група „А“ и да получат по-добър жребий в следващия кръг.

През първата част вратарят на Лудогорец Владислав Стоянов трябваше да спасява опасни удари на Моура, Кавани и Ди Мария.  В крайна сметка гостите удържаха преднината си до почивката.

В началото на второто полувреме Лудогорец играеше прибрано, а натискът на ПСЖ бе по-скоро хаотичен. Така се стигна до 61-ата минута, когато защитата на разградчани се пропука. При разбъркване в наказателно поле топката достигна до Кавани, който със задна ножица изравни резултата.

ПСЖ тръгна да вкарва втори гол, но българският отбор успяваше да парира натиска още преди своето наказателно поле. В 68-ата минута Лудогорец успя да шокира домакините още веднъж - Кафу открадна топката от защитник на ПСЖ и подаде на Вандерсон, който отново изведе Лудогорец напред в резултата.

В следващите минути ПСЖ удари греда и създаде няколко опасни положения, но до края на редовното време не успя да отбележи. Съдия даде триминутно продължение. В 92-ата минута защитата на Лудогорец не издържа на натиска и допусна Ди Мария да изравни с удар от 5-6 метра – 2:2.

Българският тим завърши трети в група А и се класира за 1/16-финалите на Лига Европа. Напред в Шампионската лига продължават Арсенал и ПСЖ. От европейските турнири отпада Базел.