Лудогорец падна с 1:3 от ПСЖ, Моци пропусна дузпа

Сн. БГНЕС
Лудогорец бе близо да изненада европейския гранд ПСЖ, но в крайна сметка загуби с 1:3 като домакин втория си мач от груповата фаза на Шампионска лига.

Българският отбор откри резултат с гол на Натанаел още в 15-ата минута, но до почивката Матюиди изравни.

Десет минути след началото на втората част Кавани вкара за 1:2, но само четири минути по-късно Лудогорец получи право да изпълни дузпа, която Моци изпусна.

Това пречупи разградчани и само минути позволиха на Кавани да вкара нов гол в 60-та минута.

До края на мача Лудогорец се опита да се върне в мача, но класният отбор на ПСЖ контролираше играта.

"Имахме възможности, които пропуснахме. Тези мачове се играят на грешки. Имахме възможности, които пропуснахме. Тези мачове се играят на грешки. Видяхте, щом феновете изпращат отбора с ръкопляскания, значи са доволни от играта. Искаме да играем като равен с равен, нито сме се затваряли в глуха защита. Мисля, че те останаха доволни от това, което показа Лудогорец. Това е игра на грешки, особено в един такъв турнир. Колкото по-малко грешиш, толкова по-голям е шансът да спечелиш", заяви треньорът на Лудогорец Георги Дерменджиев.

В другия мач от групата Арсенал победи Базел с 2:0.

Така ПСЖ и Арсенал имат по 4 точки, а Лудогорец и Базел по 1.

На 19 октомври Лудогорец гостува на Арсенал, докато Пари Сен Жермен е домакин на Базел.