Лудогорец загуби от Ливърпул с 2:1 след много силен мач и спорна дузпа

10 коментара

Лудогорец изигра силен първи мач в груповата фаза на Шампионската лига срещу Ливърпул, но загуби като гост с 2:1, след като допусна гол след спорна дузпа в последната минута на срещата.

Българският тим отново мина през много драматични моменти, но за разлика от срещата със Стяуа този път не успя да постигне резултат.

През първото полувреме на срещата двата отбора не успяха да си вкарат гол на ”Анфийлд", като не създадоха и много голови положения. Вратарят  на българите Борян успя да избие силен удар на капитана на Ливърпул Стивън Джерард, а защитникът на Лудогорец  Козмин Моци имаше добро положение да се разпише с глава, но не успя.

Второто полувреме английският тим започна по-активно, но Лудогорец успя да неутрализира натиска. Така се стигна до 72-та минута, когато Марселиньо изведе на чиста позиция Безяк, който отигра ситуацията много силно, но ударът му срещна страничната греда. Добавката на Минев също не успя да влезе във вратата.

Десет минути по-късно обаче Балотели откри резултата с удар по диагонала след грешка на Козмин Моци, който не успя да изчисти топката.

В 90-та минута обаче Лудогорец успя да изравни. Даниел Абало получи великолепен извеждащ пас от Юнес Хамза и сам срещу вратаря Миньоле вкара за 1:1.

В последните секунди на срещата грешка на Александър Александров и неубедителна намеса на вратаря Милан Борян доведоха до отсъждането на спорна дузпа.

Стивън Джерард успя да я реализира и така оформи крайния резултат 2:1.

След мача треньорът на домакините Брендън Роджърс коментира, че Лудогорец ще е тежък опонент за всички отбори в групата.

”Видяхте сами от първите минути на мача, че те могат да създават проблеми на съперника си. Имат някои много технични футболисти за контраатака. Бърз отбор са", допълни Роджърс.

Старши треньорът на Лудогорец Георги Дерменджиев коментира, че отборът му е бил равностоен на Ливърпул въпреки загубата с 1:2

”Доволен съм от играта и от това, което направиха играчите. Видяхте каква публика, какъв стадион. Пет пъти европейски шампион. Не искам да използвам думата равен с равен. Знаете какъв е бюджетът на Ливърпул. Искам да поздравя момчетата за играта тук 93 минути. Съжалявам най-вече за момчетата. Това бе равностоен мач. Имахме по равно положения. Имахме и греда. Недоразумение. Долен съм от поведението на играчите. Играха смело. Комбинативно. Не оставихме шансове за нападателите на Ливърпул“, каза Дерменджиев.

В другата среща от групата Реал Мадрид победи с  5:1 срещу Базел.