Ти си това, което четеш

Люис Хамилтън спечели четвъртата си титла във Ф1

08:33 | 30 октомври 2017 | 0 коментара

Пилотът на "Мерцедес" Люис Хамилтън се превърна в най-титулувания британски състезател в историята, след като в неделя вечерта спечели четвъртата си титла във Формула 1. Така той изпревари постижението на сър Джеки Стюарт, който е с три титли.

Хамилтън грабна титлата в Мексико, два кръга преди финала на сезон 2017. Той се изравни по титли с основния си конкурент Себестиан Фетел.

Хамилтън не стигна лесно до успеха. Лидерът на "Ферари" Себастиан Фетел беше извоювал полпозишън с феноменална обиколка в съботната квалификация, а Хамилтън бе останал трети.

Фетел стартира добре, но от втора позиция Макс Верстапен ("Ред Бул") веднага пробва атака и успя да изпревари германеца на втория завой. Хамилтън също стартира добре и изпревари Фетел в третия завой, след като германецът бе забавен от битката с Верстапен.

Веднага след това обаче Фетел заби предното си крило в задната дясна гума на британеца. Резултатът бе счупено крило и спукана гума.Така двамата бяха извадени от надпреварата на първото място, защото трябвашеда минат през бокса още в първата обиколка.

Фетел все пак имаше по-голям късмет, защото без крило успя да влезе в бокса доста по-бързо, докато Хамилтън се оказа последен на отчайващите 20 секунди от последния в колоната. Въпреки това двамата караха страхотно до края. Фетел успя да финишира четвърти, а Хамилтън - девети. Това му бе достатъчно за титлата два кръга преди края, защото разликата между двамата е 56 точки при възможни за спечелване 50 точки.

Състезанието бе спечело лесно от Макс Верстапен. Втори бе Валтери Ботас ("Мерцедес"), а трети финишира Кими Райконен ("Ферари").