Отборите на Бербатов и Фиго си вкараха по 3 гола на "Васил Левски"

Благотворителният мач на звездите събра над 35 000 души

Отборите на Димитър Бербатов и португалската легенда Луиш Фиго направиха зрелищно равенство 3:3 в сряда вечерта на Националния стадион "Васил Левски".

Благотворителният мач на звездите събра над 35 000 души публика, като средствата от събитието ще бъдат използвани от Фондацията "Димитър Бербатов" за подпомагане на талантливи български деца.

В мача участваха много легенди на световния футбол, сред които Райън Гигс, Пол Скоулс, Предраг Миятович, Давид Трезеге, Яри Литманен, Роби Кийн, братята Гари и Фил Невил, Робер Пирес, Шимао Саброса, Патрис Евра, Селестин Бабаяро, Неманя Видич и други. На терена излязоха и Христо Стоичков, Красимир Балъков, Стилян Петров, Даниел Боримиров и Мартин Петров. Поканени бяха и млади български играчи, като Кирил Деспотов, Божидар Краев и Антонио Вутов.

За тима на Бербатов с две попадения се отличи Роби Кийн, а Карлос Марчена си отбеляза автогол. За поканените от Фиго футболисти две попадения вкара Давид Трезеге и веднъж се разписа Шимао Саброса.

Резултатът откри Давид Трезеге още в 4-ата минута от воле. В 8-ата минута отборът на Бербатов върна попадението, като с основна заслуга бе именно Берба. Гигс центрира към нашия футболист, който стреля с глава, а в опита си да изчисти топката Карлос Марчена я прати във вратата на Йенс Леман за 1:1.

В 11-ата минута отборът на Фиго отново поведе и пак автор на гола бе Давид Трезеге, реализирал отблизо след великолепно подаване на Мичел Салгадо. В 44-ата минута Бербатов получи извеждащ пас отдясно и подаде към бившия си съотборник в Тотнъм Роби Кийн, за когото не бе проблем да вкара на празна врата за 2:2.

На почивката Бербатов награди най-отличилите се деца, подпомагани от фондацията му, на специална церемония в центъра на терена.

Девет минути след началото на втората част огборът на Фиго поведе за трети път. Шимао Саброса получи извеждащ пас и лесно преодоля вратаря на Юнайтед старс Дейвид Джеймс. В 69-ата минута се стигна до ново равенство, когато Роби Кийн вкара на празна врата след асистенция на Мартин Петров.

"Все още не мога да разбера какво се е случило. Ще ми бъдат нужни един-два дни, за да осъзнаем. Наистина си заслужаваше заради децата, които видяхме на полувремето и след мача. Това е една голяма стъпка към осъществяването на една от моите мечти. С тези дарения, които реално дойдоха от трибуните, ще можем да продължаваме да правим такива неща“, заяви Димитър Бербатов след мача.

"Днес не беше целта да вкарам. Целта беше да съберем хора на стадиона. Да видим повече дарители, да видят хората какви деца имаме. Девета година правим тези награди. Винаги може да е по-добре. Следващия път, като организираме проект, ще се стараем да надскочим себе си. Малко ще ни трябва почивка, тъй като организацията е много сериозна. Надявам се всички хора да са изпитали удоволствие“, добави 7-кратният носител на наградата "Футболист на годината“.

"Щастлив съм за целия ден, за събитието, за цялостната организация. Цялостната среда беше невероятна. Всички хора знаят какъв голям футболист беше Димитър Бербатов. Той е един от символите на футбола в своята страна. Беше фантастично да работим заедно. Поздравявам го, че направихме такова хубаво събитие заедно“, заяви и Луиш Фиго.