Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

Париж и Лондон: Нужни са координирани действия на ЕС срещу потока от мигранти в Кале

Решаването на проблема е "абсолютен приоритет" за двете страни

3 коментара

За решаването на проблема с хилядите мигранти, опитващи се да проникнат от Франция във Великобритания през тунела под Ламанша са необходими координирани действия на страните от ЕС. Това посочват вътрешните министри на двете страни - Бернар Казньов и Тереза Мей, в обща декларация, публикувана във в. "Журнал дю диманш".

Според двамата министри това е така, защото проблемът не засяга само Франция и Великобритания, след като повечето от мигрантите пристигат през Италия, Гърция и други членове на ЕС.

"За нас е напълно очевидно, че решаването на въпроса с огромния поток от мигранти, опитващи се да проникнат от Франция във Великобритания, е абсолютен приоритет. Правителствата ни потвърждават стремежа си да намерят такова решение чрез общи действия", посочват двамата министри.

На 29 юли Казньов и Мей преговаряха в Лондон, след което Великобритания обяви, че отпуска допълнително 10 милиона паунда за подсилване на охраната на жп линията в тунела под Ламанша.

Най-често мигрантите се опитват да проникнат в Обединеното кралство чрез товарните композиции на "Евростар". Стотици от тях правят опити да се качат на влаковете в района на френския град Кале. Други пък се опитват да използват преминаващите през тунела тирове.

Казньов и Мей заявяват също, че се взимат допълнителни мерки като издигане на нови заграждения около гарите и изпращане на допълнителни полицейски сили.

Същевременно председателят на френския Сенат Жерар Ларше настоя правителството на страната спешно да изготви план за помощ на района на град Кале, страдащ от безпрецедентен наплив на нелегални мигранти. Той изрази мнение, че изпълнителната власт трябва незабавно да намери решение на проблема съвместно с Великобритания, като се свика за целта френско-британска среща на върха.

"Необходим е спешен план за подкрепа на икономиката на Кале, тъй като миграционната криза нанесе там безпрецедентни поражения и ние не можем да останем безучастни към страданията на една част от територията на републиката", каза Ларше. Според него във възстановяването на северния регион на Франция от нашествието на нелегалните пришълци "в знак на солидарност" трябва да участват и британци.

Ларше посочи също така, че властите в двете страни трябва да търсят на международно равнище осъществяване на мерки, с които да бъде обуздан потокът от мигранти в дългосрочна перспектива. "Тази хуманитарна криза става непоносима. Необходими са спешни мерки, в това число морска блокада на либийското крайбрежие и ефективна политика за съвместно развитие на Африка", подчерта шефът на горната камара на френския парламент.

Същевременно вестник "Ди велт" публикува данни, че Германия е приела от началото на годината над 300 хиляди кандидати за убежище.Изданието се позовава на данни, изнесени от министрите на вътрешните работи на 16-те германски провинции. Споменатата бройка далеч надхвърля данните на Федералната служба по проблемите на миграцията и бежанците, която съобщи за регистрирани 258 хиляди молби за убежище. Властите в Германия очакват до края на годината молбите за убежище да достигнат половин милион.

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.

3 коментара

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.



  1. Kiril Kovatchev
    #3

    Когато Италия и Гърция пропищяха от нелегални имигранти, англичаните се ослушваха. Сега и на тях им припари под краката. Остана да видим колко време ще мине преди ЕС да спре да приема нелегални имигранти. Все пак континента не е благотворителна организация и когато доста европейци имат нужда от помощ, няма никаква логика да приемат още нуждаещи се от Африка и Азия.

  2. Коментарът е изтрит в 20:24 на 30 май 2018 от автора.
    #2
  3. boi
    #1

    За решаването на проблема с хилядите мигранти препоръчвам " Циклон-Б " Световната практика е показала 100 % успеваемост при решаване на проблеми !

Препоръчано от редакцията

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.