"Реал" (Мадрид) отново е клубен световен шампион

Кралският клуб победи "Гремио" с 1:0 в Абу Дабу

"Реал" (Мадрид) защити титлата си на световното клубно първенство и завършва годината с пет трофея.

Носителят на купата на Шампионската лига имаше надмощие през целия двубой срещу носителя на Копа Либертадорес – бразилския "Гремио", но отбеляза само едно точно попадение.

Негов автор от пряк свободен удар в 53-ата минута беше Кристиано Роналдо, който преди седмица спечели петата си "Златна топка" и се самопровъзгласи за най-великия футболист на всички времена.

Това беше четвърти гол във финали през тази година за португалеца. Роналдо се разписа на два пъти за 4:1 срещу "Ювентус" в Шампионската лига и по веднъж в двубоя с "Гремио" и Суперкупата на Испания срещу "Барселона".

2017 година е една от най-успешните в историята на Кралския клуб, който спечели титлата и Купата на краля в Испания, Суперкупата на Европа и Испания, и стана първия отбор, който защитава трофея в Шампионската лига. Сега "Реал" е и първият, който печели световното клубно първенство в два последователни сезона.

Белият балет се изравнява с "Барселона" с по три трофея от междуконтиненталната надпревара.

За Зиедин Зидан, който застана начело на "Реал" преди по-малко от две години, това е седма купа в треньорската му кариера.

В двубоя за третото място мексиканският "Пачука" победи с 4:1 "Ал Джазира". Мексиканците поведоха чрез Урета в 37-ата минута, а Ал Шамси изравни в началото на второто полувреме.

Последваха три безответни гола за "Пачука", които решиха спора. Хара вкара в 61-ата минута, а Де Ла Роса направи 3:1 в 79-ата. Крайното 4:1 оформи Сагал от дузпа шест минути преди краяна срещата.