Севиля и Ливърпул стигнаха финала на Лига Европа

Севиля и Ливърпул ще играят на финала на втория по сила европейски клубен турнир Лига Европа.

Севиля победи Шахтьор Донецк с 3:1 в реванша от 1/2-финалите на Лига Европа на стадион "Рамон Санчес Писхуан" и с общ резултат 5:3 се класира за финала на Лига Европа в Базел.

Две попадения за домакините отбеляза Кевин Гамейро в 9-ата и 47-ата минути, а едно добави Мариано в 59-ата. За гостите от Украйна точен беше Едуардо минута преди края на първото полувреме.
Така Севиля за трета поредна година стига финал в турнира, което се случва за първи път в историята.

В другия полуфинал Ливърпул победи с 3:0 Виляреал на своя "Анфийлд" в реванша от 1/2-финала на турнира, и така с общ резултат 3:1 от двата мача се класира за финала.

Автогол на Бруно Сориано в 7-ата минута и попадения на Даниел Стъридж в 63-ата и Адам Лалана в 81-ата минута донесоха успеха на англичаните,