Петък, 3 Септември 2010
  Търсене   
  Бизнес
Начало
Greenpool
България
Бизнес
Спорт
Имоти
Балкани
Свят
Европа
Общество
Специални Проекти
Справочник
Форум
Контакти

"Петрол" пуска мобилна услуга през М-Тел
Ползва мистерия за нов GSM-оператор като рекламен трик

Дистрибуторът на горива "Петрол" АД ще пусне до няколко дни мобилна услуга, за която ще ползва мрежата на "Мобилтел", разгада Mediapool мистерията със съобщение от петък на компанията, че атакува телекомуникационния пазар с нов мобилен оператор.

Информацията бе оформена така, че да оставя впечатление, че дружеството е спечелило търг за GSM-оператор, с уговорката, че подробности ще бъдат обявени в понеделник.

Търгът за четвъртия GSM-лиценз бе прекратен от Комисията за регулиране на съобщенията (КРС) през август, тъй като в него се яви само един кандидат и документите му се оказаха нередовни, но не бяха коригирани. КРС смята да обяви отново два конкурса за GSM-лицензи, като в момента провежда процедура по съгласуване със заинтересованите лица.

От комисията изразиха недоумение от съобщението на "Петрол".

То обаче се оказа рекламен трик, явно целящ да провокира по "шокиращ" начин вниманието на журналистите и оттам на читателите им.

Всъщност "Петрол Мобайл", както бе обявен "новият GSM-оператор", е мобилна услуга, за чието предоставяне дистрибуторът на горива ще ползва мрежата на М-Тел, научи Mediapool от най-големия мобилен телеком у нас. Принципът ще е същият както на продукта Loop на "Мобилтел", представян като отделна услуга, и идентичната марка на "Глобул" – Frog.



Вашите коментари
 Трик
Анонимен --- 19 Октомври 2008 00:44
 "М-тел"
Дядо --- 18 Октомври 2008 19:47

Вашето мнение

Уважаеми читатели,
Екипът на Mediapool ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

 Автор :
 Относно :
 Коментар :





© Copyright Mediapool