Испания е световен шампион

56 коментара

Новият световен шампион по футбол е Испания. В изключително напрегнат и равностоен мач испанците победиха Холандия с 1:0 след продължения.

Редовното време на "Сокър Сити Стейдиъм” в Йоханесбург завърши без гол, след като в дълги периоди от мача двата отбора играеха основно с мисълта да не получат гол. Все пак особено пред второто полувреме играта стана по-открита и бяха създадени редица положения за гол.

Може би най-чистото положение в мача бе за холандците в 62-та минута. Уесли Снайдер изведе Ариен Робен сам срещу вратаря, но Икер Касияс успя с крак да отклони топката в ъглов удар.

Почти цялото второ 15-минутно продължение холандците играха с човек по-малко, след като Джони Хейтинга получи втори жълт и червен картон за нарушение пред самото наказателното поле на своя отбор.

Три минути преди края победният гол за Испания отбеляза Андрес Иниеста след подаване на Сеск Фабрегас.

Така Испания спечели първата си световна титла. Тя е и първа за европейски отбор, спечелена на първенство извън европейския континент.

За Холандия пък това бе третият загубен финал на световни финали.