Григор Димитров загуби в драматичен четвъртфинал в Мюнхен

3 коментара

Най-добрият български тенисист Григор Димитров загуби в драматичен мач четвъртфинала на турнира в Мюнхен от германеца Флариан Майер.

За 19-годишният Димитров самото участие в този мач бе исторически успех, след като стана първият български тенисист достигнал четвъртфинал в състезание от веригата на АТП.

Първият сет премина равностойно, като нито един от двамата тенисисти не успя да постигне пробив в подаването на другия. Така се стигна до тайбрек, в който 27-годишният германец, който е 35-ти в световната ранглиста надделя със 7:4.

След това Майер постигна пробив още в първия гейм на втория сет. Димитров успя обаче веднага да го върне, след което да постигне още два пробива и да спечели убедително сета с 6:3.

Третият сет отново започна с пробив на германеца. Този път обаче той успя да задържи предимството си и да стигне до победата с 6:4. Особено драматичен бе осмия гейм, продължил близо 15 минути, в който Димитров пропусна няколко пъти да отбележи победната точка и да се върне в мача.

Очаква се българинът след участието си в турнира в Мюнхен да се изкачи още в ранглистата – от 69-то на 64-то място.