След 5 загуби Димитров би дел Потро и е на четвъртфинал в Синсинати

Снимка: ЕПА/БГНЕС

В шестия мач помежду им Григор Димитров най-после успя да вземе първата си победа срещу аржентинеца Хуан Мартин дел Потро – 2:0 (6:3;7:5).

Така най-добрият български тенисист се класира за четвъртфинала на турнира от сериите "Мастърс" в Синсинати.

Досега в петте двубоя помежду им Димитров бе успял да вземе само два сета. Днес обаче съотношението на силите бе явно в негова полза, като известни колебания той допусна само в началото на втория сет.

Началото на мача бе много успешно за българския тенисист, който проби във втория гейм и поведе с 2:0. После до края на сета нямаше сериозни проблеми с изключение на решителния девети гейм, когато му се наложи да спасява точки за пробив. Но се справи и затвори сета при 6:3.

Обратно, началото на втория сет бе за дел Потро, който с един пробив също във втория гейм поведе с 3:0.

Последва размяна на геймове до 4:2 за аржентинеца. Тогава обаче той направи първата си двойна грешка в мача, което даде възможност на Димитров да върне пробива, след което и да изравни – 4:4.

Дел Потро спечели лесно следващия гейм, но Димитров му отвърна със същото. Тогава аржентинеца контузи лявата си китка при един бекхенд, а освен това явно загуби физическа сила и започна да се движи трудно по корта заради горещото време.

Димитров взе безпроблемно следващите два гейма и стигна до победата длед час и 40 минути игра.