Григор Димитров затрудни до максимум Надал, но накрая загуби

4 коментара
Сн. БГНЕС - ЕПА

Най-добрият български тенисист Григор Димитров затрудни до максимум испанския ас в тениса Рафаел Надал, но в края на краищата не издържа на напрежението и загуби с 1:2 сета (2:6, 6:2, 4:6) мача от четвъртфинала на мастърс турнира в Монте Карло. Българинът изигра много силен мач, през голяма част от който дори превъзхождаше съперника си, и може да се каже, че дори изпусна победа, която бе съвсем реална.

Мачът бе много равностоен, като и двамата тенисисти постигнаха по 79 точки.

Димитров бе видимо смутен в началото на мача и допусна два пробива до 1:4 за Надал. Българинът имаше проблеми с първия си сервиз и допусна значително повече непредизвикани грешки. После той успя да върне един пробив за 2:4, но веднага допусна нов, след което сетът завърши при 6:2 за Надал.

Ролите се размениха във втория сет, в който българинът превъзхождаше и нееднократно спечели бурните аплодисменти на публиката. След 2:2 Димитров спечели четири поредни гейма и изравни общия резултат при 6:2.

Той продължи силната си игра и в началото на третия решаващ сет. Играта вървеше гейм за гейм, но Димитров печелеше своите подавания с лекота, докато Надал – с много трудности. Именно в тази част на мача българинът на няколко пъти пропусна реална възможност да направи пробив и да спечели мача.

Мачът вървеше така до 4:4. В деветия гейм обаче 21-годишният хасковлия очевидно не издържа психически и допусна пробив. После направи всичко възможно да възстанови равенството и успя да стигне до 40:40, но силите му не стигнаха за повече – 6:4 за Надал в третия сет и победа след 128 минути игра.

Това бе 45-та поредна победа на турнира в Монте Карло за Надал, който е безспорният номер едно в света на червени кортове.

С достигането си до четвъртфинала на турнира в Монте Карло Григор Димитров спечели 180 точки за световната ранглиста и най-вероятно ще изкачи до рекордното за него 27-мо място.