Световна лига по волейбол: България загуби първия мач с Бразилия с 1:3

3 коментара

Българският национален отбор по волейбол загуби първия си мач като гост на Бразилия в Световната лига с 1:3 гейма.

Българите, които до този момент водеха в класирането в група А, започнаха силно мача. Те водеха през по-голямата част от първия гейм, като разликата към края му достигна 4 точки 20:16. Последва отпускане и бразилците успяха да изравнят. В края на гейма обаче нашите върнаха концентрацията си и надделяха с 26:24.

Последваха обаче три гейма, които се развиха по идентичен начин. Българите удържаха горе-долу равновесието до първото техническо прекъсване, след което рухваха. Единствено в четвъртия гейм те успяха да направят обрат, да изравнят и дори да поведат с 19:18. Но последваха нови грешки и загуба на гейма и на мача - 1:3 (26:24, 17:25, 20:25, 23:25).

С този успех бразилците изместиха нашите волейболисти от първото място в класирането в групата.

Вторият мач между двата отбора е в събота от 16.10 часа.