Григор Димитров започна с победа на "Ролан Гарос"

Григор Димитров започна с победа участието си в откритото първенство на Франция по тенис "Ролан Гарос". В първия кръг той победи колумбиеца Алехандро Фая с 6:4, 1:0 и отказване на съперника.

Колумбиецът, който е 70-ти в световната ранглиста, се контузи в осмия гейм на първия сет. Дотогава той водеше с 4:3, след като направи пробив в подаването на хасковлията.

После Димитров спечели следващите 4 гейма, докато съперникът му не прецени, че не може да продължи мача.

В следващия кръг противник на българина ще е победителят от мача между Алекс Кузнецов от САЩ (172-ри в ранглистата) и Лукас Пуйе от Франция (310-ти). При евентуална нова победа Гришо за първи път ще достигне до трети кръг в турнир от Големия шлем. В него пък най-вероятно за пореден, трети път тази година ще се изправи срещу световния номер 1 Новак Джокович.

При жените Цветана Пиронкова продължи много слабото си представяне през сезона и в първия кръг на "Ролан Гарос" в понеделник загуби безславно с 1:6, 6:7 (2) от 19-годишната канадка Южени Бушар.

Пиронкова е 59-та в световната ранглиста, но следващата седмица ще отиде значително по-назад, тъй като през миналата година игра втори кръг в Париж, което означава загуба на 95 точки за ранглистата.