ЦИК обяви имената на депутатите:

19 депутати с преференция, 18 мислят кой район да представляват в НС

19 депутати с преференция, 18 мислят кой район да представляват в НС

Централната избирателна комисия обяви имената на депутатите в 43-то Народно събрание, но все още точната картина на следващия парламент не е напълно ясна.

 

18 депутати се дублират в по две от листите на съответните партии и имат един ден да изберат от кой район ще влязат в Народното събрание. Това са лидерите на ГЕРБ, БСП, ДПС, "Атака" и Патриотичния фронт - Бойко Борисов, Михаил Миков, Лютви Местан, Волен Сидеров, Красимир Каракачанов и Валери Симеонов.

 

Списъкът се допълва още от зам.-председателя на ГЕРБ Цветан Цветанов и колегите му Лиляна Павлова, Десислава Атанасова, Милена Дамянова и Ивайло Московски. От ДПС трябва да решават Делян Пеевски, Йордан Цонев и Камен Костадинов, от Реформаторския блок – Атанас Атанасов, от АБВ – Борислав Борисов и Ивайло Калфин, както и Валентин Касабов от Патриотичния фронт.

 

Общо 19 от депутатите в новия парламент са избрани с преференция - Кирил Котев (ГЕРБ), Клавдия Ганчева (ГЕРБ), Красен Кръстев (ГЕРБ), Добромир Проданов (ГЕРБ), Димитър Гечев (ГЕРБ, Катя Попова (ГЕРБ), Петър Беков (ГЕРБ), Димитър Желев (ГЕРБ), Ралица Ангелова (ГЕРБ, Красимир Янков (БСП), Димитър Димитров (БСП), Манол Генов (БСП), Георги Кадиев (БСП), Радослав Стойчев (БСП), Муса Палев (ДПС), Гюнай Хюсмен (ДПС), Мартин Димитров (Реформаторски блок) и Ана Баракова (България без цензура).

В зависимост от това от кой район ще избере да влезе в парламента Цветан Цветанов депутати могат да станат Георги Андонов или Евгени Стоев. Изборът на Лиляна Павлова ще определи дали да влезе Руслан Тошев или Кирил Добрев, на Ивайло Московски - Владимир Тошев или Ирена Коцева, на Десислава Атанасова - Златко Тодоров или Свилен Иванов, на Бойко Борисов - Димитър Лазaров или Анна Александрова, на Милена Дамянов - Алтимир Адамов или Емануела Спасова.

Изборът на Михаил Миков ще определи дали депутат да стане Филип Попов или Николай Малинов.

В ДПС от решението на Йордан Цонев зависи дали Ерджан Себайтин или Халиме Адемова ще стане депутат. От избора на Камен Костадинов ще се реши дали в НС да влезе Румен Павлов или Айхан Етем, от този на Лютви Местан – Мустафа Ахмед или Кадир Исов, а от този на Делян Пеевски - Мариана Георгиева или Халил Летифов.

Борислав Миланов или Настимир Ананиев от Реформаторски блок могат да влязат в НС в зависимост от това кой район ще освободи Атанас Атанасов.

В Патриотичния фронт изборът на Валери Симеонов ще определи дали в НС да влезе Христиан Митев или Полина Карастоянова, от избора на Валентин Касабов - Ангел Божидаров или Георги Димов и от избора на Красимир Каракачанов - Николай Маринов или Васил Филипов.

Лидерът на "Атака" Волен Сидеров ще определи дали депутат да стане Калина Балабанова или Ради Стоянов. В АБВ на мястото на Ивайло Калфин могат да влязат Георги Кючуков или Мариана Тодорова, а на мястото на Борислав Борисов - Валентин Петров или Светослав Белемезов.

 

 

1. Благоевград

 

ГЕРБ - Цветан Цветанов, Кирил Котев (преференция), Даниела Савеклиева, Димитър Танев

 

БСП - Кристиан Вигенин

 

ДПС - Алиосман Имамов, Муса Палев (преференция)

РБ - Атанас Атанасов

ПФ - Атанас Стоянов

ББЦ - Светлин Танчев

Атака - Илиан Тодоров

 

2. Бургас

ГЕРБ - Ивелина Василева, Димитър Петров, Иван Вълков, Диана Йорданова, Семир Абу Мелих

БСП - Петър Кънев, Атанас Зафиров

ДПС - Хюсеин Хафъзов, Дурхан Мустафа

РБ - Костадин Марков

ПФ - Валери Симеонов, Валентин Касабов

ББЦ - Стефан Кенов

АБВ - Михо Михов

 

3. Варна

ГЕРБ - Лиляна Павлова, Пламен Манушев, Красен Кралев, Красимир Петров, Красимира Анастасова, Павел Христов

БСП - Ангел Найденов, Красимир Янков (преференция)

ДПС - Йордан Цонев

РБ - Радан Кънев

ПФ - Валентин Касабов, Емил Симеонов

ББЦ - Георги Ковачев

Атака - Волен Сидеров

АБВ - Ивайло Калфин

 

4. Велико Търново

ГЕРБ - Цветан Цветанов, Клавдия Григорова-Ганчева (преференция), Пенчо Пенчев 

БСП - Мариана Бояджиева

ДПС - Камен Костадинов

РБ - Иван Иванов

ПФ - Милен Михов

Атака - Любомир Владимиров

 

5. Видин

ГЕРБ - Ивайло Московски

БСП - Михаил Миков

ДПС - Станислав Анастасов

АБВ - Иван Иванов

 

6. Враца

ГЕРБ - Петя Аврамова, Красен Кръстев (преференция)

БСП - Георги Божинов

ДПС - Камен Костадинов

ПФ - Красимир Богданов

ББЦ - Явор Хайтов

 

7. Габрово

ГЕРБ - Цветомир Михов, Добромир Проданов (преференция)

БСП - Кирил Добрев

ДПС - Четин Казак

 

8. Добрич

ГЕРБ - Румен Иванов, Живко Мартинов

БСП - Светла Бъчварова-Пиралкова

ДПС - Рушен Риза

ПФ - Валентин Иванов

АБВ - Иван Станков

 

9. Кърджали

ГЕРБ - Цвета Караянчева

ДПС - Лютви Местан, Ердинч Хайрула, Шабанали Дурмуш, Салиха Емин 

 

10. Кюстендил

ГЕРБ - Кирил Калфин

БСП - Мая Манолова

ДПС - Александър Методиев

ББЦ - Петър Петров

 

11. Ловеч

ГЕРБ - Корнелия Маринова, Николай Нанков

БСП - Димитър Горов

ДПС - Джейхан Ибрямов

АБВ - Кирил Цочев

 

12. Монтана

ГЕРБ - Десислава Атанасова

БСП - Емил Райнов

ДПС - Петър Чобанов

РБ - Борислав Великов

ББЦ - Чавдар Пейчев

 

13. Пазарджик

ГЕРБ - Стоян Тонев, Десислава Костадинова-Гушева (преференция), Димитър Гечев (преференция)

БСП - Янаки Стоилов, Димитър Димитров (преференция)

ДПС - Делян Пеевски

РБ - Бойка Маринска

ББЦ - Христо Тодоров

Атака - Станислав Станилов

 

14. Перник

ГЕРБ - Вяра Церовска

БСП - Валери Жаблянов

РБ - Валентин Павлов

АБВ - Росица Янакиева

 

15. Плевен

ГЕРБ - Цецка Цачева, Валидслав Николов, Пламен Петров

БСП - Румен Гечев, Васил Антонов

ДПС - Митхат Метин

РБ - Найден Зеленогорски

ПФ - Красимир Каракачанов

ББЦ - Румен Йончев

 

16. Пловдив - град

ГЕРБ - Бойко Борисов, Менда Стоянова, Вежди Рашидов, Стефан Дедев, Атанас Ташков

БСП - Георги Търновалийски

ДПС - Венцислав Каймаканов

РБ - Димитър Шишков

ПФ - Славчо Атанасов

ББЦ - Анна Баракова

АБВ - Борислав Борисов

 

17. Пловдив - област

ГЕРБ -Методи Андреев, Катя Попова (преференция), Здравко Димитров, Силвия Хубенова

БСП - Димитър Дъбов, Манол Генов (преференция)

ДПС - Джевдет Чакъров

РБ - Николай Ненчев

ПФ - Борис Ячев

ББЦ - Мартин Иванов

Атака - Магдалена Ташева

 

18. Разград

ГЕРБ - Валентин Василев

ДПС - Ахмед Ахмедов, Гюнай Хюсмен (преференция), Хасан Адемов

 

19. Русе

ГЕРБ - Пламен Нунев, Светлана Ангелова (Найденова), Десислава Атанасова

БСП - Христо Белоев

ДПС - Ферихан Ахмедова

РБ - Румен Христов

ПФ - Искрен Веселинов

ББЦ - Георги Недев

 

20. Силистра

ГЕРБ - Милена Дамянова

ДПС - Рамадан Аталай, Невин Хасан

Атака - Иван Димитров

 

21. Сливен

ГЕРБ - Десислава Танева, Галя Захариева

БСП - Таско Ерменков

ДПС - Янко Янков

ПФ - Петър Петров

АБВ - Иван Славов Иванов

 

22. Смолян

ГЕРБ - Даниела Дариткова

БСП - Дора Янкова

ДПС - Мустафа Карадайъ

АБВ - Петър Кадиев

 

23. МИР-София

ГЕРБ - Александър Ненков, Димитър Главчев, Валентин Николов, Теодора Георгиева, Данаил Кирилов, Милена Дамянова

БСП - Жельо Бойчев, Георги Кадиев (преференция), Стоян Мирчев

РБ - Божидар Лукарски, Атанас Атанасов, Корман Исмаилов, Петър Славов

ПФ - Валери Симеонов

Атака - Миглена Александрова

АБВ - Борислав Борисов

 

24. МИР-София

ГЕРБ - Румяна Бъчварова, Джема Грозданова, Веселин Вучков, Евгения Алексиева, Валентин Радев

БСП - Стефан Данаилов, Георги Свиленски

РБ - Петър Москов, Мартин Димитров (преференция), Гроздан Караджов

ПФ - Юлиан Ангелов

Атака - Явор Нотев

 

25. МИР-София

ГЕРБ - Бойко Борисов, Красимир Велчев, Станислав Иванов, Красимир Ципов, Лъчезар Иванов, Снежана Дукова

БСП - Михаил Миков, Георги Анастасов

РБ - Меглена Кунева, Вили Лилков

ПФ - Красимир Каракачанов

ББЦ - Росен Петров

Атака - Волен Сидеров

АБВ - Ивайло Калфин

 

26. София-област

ГЕРБ - Ивайло Московски, Петър Беков (преференция), Галя Георгиева

БСП - Корнелия Нинова, Радослав Стойчев (преференция)

РБ - Димитър Делчев

ПФ - Велизар Енчев

ББЦ - Красимира Ковачка

 

27. Стара Загора

ГЕРБ - Лиляна Павлова, Димитър Желев (преференция), Пламен Йорданов, Нено Влайков

БСП - Драгомир Стойнев, Георги Гьоков

ДПС - Делян Пеевски

РБ - Димитър Танев

ПФ - Димитър Байрактаров

ББЦ - Кънчо Филипов

Атака - Десислав Чуколов

 

28. Търговище

ГЕРБ - Дарин Димитров

ДПС - Тунчер Кърджалиев, Йордан Цонев

Атака - Николай Александров

 

29. Хасково

ГЕРБ - Делян Добрев, Евгения Ангелова

БСП - Чавдар Георгиев

ДПС - Лютви Местан, Мехмед Атаман

РБ - Станислав Иванов

ПФ - Славчо Бинев

ББЦ - Борислав Иглев

 

30. Шумен

ГЕРБ - Любомир Христов, Ралица Ангелова(преференция)

БСП - Иван Иванов

ДПС - Айдоан Али, Хамид Хамид, Бюнямин Хасан

 

31. Ямбол

ГЕРБ - Иван Чолаков

БСП - Атанас Мерджанов, Кирчо Карагьозов

ДПС - Илия Илиев

Още по темата
Още от България