
Седемнайсетгодишният американец Сантос Колон от Ню Джърси се призна за виновен, че по поръчка на джихадистката групировка "Ислямска държава" е участвал в заговор за убийството на папа Франциск, съобщава БНР във вторник, позовавайки се на федерални прокурори.
Колон се опитал да вербува снайперист, който да стреля срещу папата и да задейства експлозиви, докато Светият отец отслужвал литургия във Филаделфия на 27 септември 2015 година. Без да знае, Колон вербувал агент на ФБР под прикритие и бил арестуван 12 дни преди датата на замисления атентат.
Прокурорите отказаха да разкрият евентуалния мотив на заговора, както и да посочат защо папата е бил мишена.
Сантос Колон може да получи присъда до 15 години затвор, добавя Националното радио.

Полезна ли ви беше тази статия?
Ще се радваме, ако подкрепите електронното издание Mediapool.bg, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.
Подкрепете ниАбонирайте се за най-важните новини, анализи и коментари на събития от деня. Бюлетинът се изпраща до електронния Ви адрес всеки ден в 18:00 часа.
Абонамент