Англия победи Украйна с 1:0 и ще играе срещу Италия на четвъртфиналите

Въпреки че загуби с 2:0 от Швеция, Франция продължава напред срещу Испания

4 коментара

Англия  и Франция се класираха за четвъртфиналите на Евро 2012 след последните мачове от група ”D”. Англичаните успяха да победят с 1:0 домакините от Украйна, а французите загубиха от шведите с 2:0. В крайна сметка обаче Франция продължава напред като втори отбор в групата и ще срещне Испания на четвъртфиналите.  Победителят в групата – отборът на Англия пък ще играе срещу Италия.

Англичаните успяха да победят украинците с гол на Уейн Рууни в 48-та минута. Нападателят се завърна в игра, след  като пропусна първите два мача заради наказание. Той се разписа с глава на празна врата след груба грешка на вратаря на домакините Андрий Пятов, който не успя да улови топката след центриране на Стивън Джерард от дясно.

Украинците  обаче като цяло показаха силна игра, а имат претенциии и към съдията. В 62-та минута удар на Марко Девич  бе изчистен от Джон Тери, но повторенията показаха, че топката е преминала голлинията. Преди удара на Девич обаче съдията не отсъди засада на Артьом Милевский.

След мача треньорът на украинците Олег Блохин коментира, че отборът му е играл по-добре и е заслужавал повече победата.

”Въобще не мисля, че мачът е бил равностоен. Сега предстои да гледаме повторения от телевизиите, защото съдията не зачете чист гол за нас. Освен това, нашите футболисти пропуснаха доста положения. Нямахме никакъв късмет, а топката просто не искаше да влезе във вратата на англичаните. Те пък вкараха един случаен гол", посочи Блохин.

В другия мач Швеция победи с 2:0 Франция, но победата не ѝ стигна, за да излезе от групата. Нападателят на Милан Златан Ибрахимович откри резултата с много красив гол в 54-та минута. Той вкара със странична ножица от около 15 метра. Минути преди края на редовното време пък Себастиян Ларсон вкара за 2:0.

" Аз съм горд със своите играчи, но все пак има малко болка. След този мач има тъга. Когато няма добър резултат, ти винаги се питаш дали не е трябвало да направиш някои неща различно” , заяви треньорът на шведския национален отбор Ерик Хамрен.

Така след всички мачове в групата Франция зае втора позиция с актив от 4 точки, а Англия е на първо място със 7 точки.  Така вече са ясни всички четвъртфинални двойки:  Чехия – Португалия, Германия – Гърция, Испания – Франция, Англия – Италия.