Англия с драматична победа над Тунис

Британците се изравниха на върха в групата с Белгия, разбила с 3:0 Панама

Хари Кейн, сн. БГНЕС

Англия започна участието си на Световното първенство в Русия с драматична победа с 2:1 над Тунис. Англичаните започнаха силно мача и Хари Кейн откри още в 11-та минута.

Защитникът на Манчестър Сити Кайл Уокър обаче направи нелепа дузпа и Фержани Саси изравни в 35-ата минута.

Преди почивката  англичаните имаха претенции за дузпа, след като Кейн бе повален, но съдията прецени, че няма нарушение и не поиска помощ от станалия актуален на това първенство видео асистент.

През второто полувреме англичаните наложиха силен натиск и създаваха положение след положение, но така и не стигнаха до гол. До 91-та минута.  Тогава нападателят на Тотнъм Хари Кейн бе оставен открит в наказателното поле и с глава вкара втория си гол в срещата.

В другия мач от група "G" отборът на Белгия победи без особени затруднения тима на Панама с 3:0. Първото полувреме завърши без голове, но две минути след почивката Дрис Мертенс вкара невероятен гол.  Той шутира от воле извън наказателното поле и не остави никакви шансове на вратаря.

В 69-ата минута Ромелу Лукаку с глава бе точен за 2:0, а в 75-ата отново той оформи крайния резултат. Така начело в групата са отборите на Англия и Белгия, които вероятно няма да имат проблеми да достигнат до груповата фаза. Във вторник програмата на Световното първенство продължава с мачовете Колумбия - Япония, Полша - Сенегал и Русия - Египет.