Аржентина драматично се класира на осминафиналите и ще играе с Франция

Хърватия ще се изправи срещу Дания в първата елиминационна фаза

Отборът на Аржентина успя да се класира много трудно за осминафиналите на Мондиал 2018, след като успя да победи тима на Нигерия с 2:1.

В първата елиминационна фаза Лео Меси и съотборниците му ще срещнат тима на Франция.

В другия късен мач Хърватия победи с 2:1 Исландия и на осминафиналите ще играе с Дания.

Лео Меси се "събуди"

Аржентинците започнаха по-силно срещата и стигнаха до гол в 15-та минута. Звездата на аржентинците Лео Меси получи много добър пас от Евер Банега, овладя много добре топката и със силен удар откри резултата.

До края на полувремето аржентинците контролираха играта, но така и не успяха да стигнат до втори гол.

Още в началото на второто полувреме обаче Виктор Моузес изравни от дузпа, която беше отсъдена за нарушение на Хавиер Масчерано срещу Леон Балгун.

Попадението изнерви аржентинците, които започнаха да грешат и изпуснаха инициативата в мача.

В 75-ата минута футболистите на Нигерия имаха претенция за дузпа, след като Маркос Рохо отклони топката с ръка в наказателното поле. Реферът използва видеоповторение и прецени, че действието на Рохо не е умишлено.

Все пак аржентинците стигнаха до попадение в 86-ата минута. Меркадо центрира отдясно и от въздуха Маркос Рохо намери мрежата на Нигерия – 2:1.

Въпреки класирането Аржентина не показа идейна игра и имаше много хаос в действията на футболистите ѝ, които играха под силно напрежение, заплашени, че могат още в първата фаза да напуснат финалите на световното първенство.

Хърватия спечели заслужено групата

В другия мач от група ”D”  отборът на Хърватия победи  тима на Исландия с 2:1 в мач, който нямаше значение за балканската държава, тъй като тя вече си бе осигурила участие на осминафиналите.

Треньорът на Хърватия даде почивка на част от титулярите, но въпреки това тимът му успя да открие резултата в 53-ата минута с гол на Бадел. В 76-ата минута Сигурдсон изравни от дузпа, но в края на двубоя Перишич донесе победата за хърватите.

Така Хърватия зае първото място в групата и в първата елиминационна фаза Хърватия ще срещне Дания.

Перу победи Австралия, но отпадна от Мондиал 2018

В ранните мачове във вторник отборът на Перу победи тима на Австралия с 2:0 в последния мач от група "С" на световните финали в Русия, но отпада от турнира, след като по същото време Дания успя да вземе нужната ѝ точка, завършвайки 0:0 срещу Франция.

Перу показа красива игра и взе победата с голове на Андре Карийо в 18-ата минута и на капитана Хосе Паоло Гереро в 50-ата, която обаче се оказа без значение.

Дания успя да вземе точка от Франция, която вече си бе осигурила класирането и не игра с максималните си възможности.