Аржентина сигурна за осминафиналите след убедителна победа над Южна Корея

5 коментара

Един от основните фаворити за титлата от Мондиал 2010 Аржентина на практика си осигури класиране на осминафиналите, след като победи с 4:1 Южна Корея. Хеттрик за аржентинците отбеляза голмайсторът на Реал Мадрид Гонсало Игуаин.

В 17-та минута  Чу-Йън Парк си вкара автогол, след като засече топката в собствената си врата след центриране от ляво на Лионел Меси. В 32-ата минута Игуаин удвои с глава след подаване на Николас Бурдисо.

В края на първото полувреме Чун-Йон Лий се възползва от грешка на аржентинската отбрана и върна едно попадение. Мачът бе решен между 76-ата и 80-ата минута, когато на два пъти Игуаин бе точен. Първо добави на празна врата след изстрел на Меси, а след това засече с глава центриране на Агуеро.

Треньорът Диего Марадона започна мача с една промяна в стартовия състав - остави на резервната скамейка Хуан Себастиян Верон и гласува доверие на негово място да бъде Макси Родригес, който играе за Ливърпул.

В първия си мач Аржентина успя да победи с 1:0 Нигерия. Южна Корея пък победи с 2:0 Гърция.

Отборът на Франция е на път да претърпи пълен провал на първенството, след като загуби с 2:0 от Мексико. Головете вкараха резервите Хавиер Ернандес и Куатемок Бланко от дузпа през второто полувреме.

За 90 минути французите почти не успяха да застрашат вратата на Оскар Перес и продължаването им във фазата на директните елеминации е под въпрос.

В първия си мач Франция направи нулево равенство с Уругвай, а Мексико завърши 1:1 с ЮАР. В сряда Уругвай спечели срещу ЮАР с 0:3.

В третия мач за деня Гърция победи Нигерия с 2:1. Нигерия поведоха с 1:0 в 15-та минута с гол на Уче след вратарска грешка. В 33-та минута обаче Сани Кайта изрита при спряла игра Торосидис и реферът Оскар Руис му показа червен картон. Последваха силни минути за гръците и в края на първото полувреме Салпингидис изравни. Второто и победно попадение за Гърция отбеляза Торосидис, разписал се в 73-ата минута, след вратарска грешка на нигерийския страж Ениама.