Аржентина спечели Копа Америка след 28 години

Първи голям трофей за Лео Меси

Сн. ЕПА/БГНЕС

Футболистите на Аржентина победиха отбора на Бразилия с 1:0 и спечелиха Копа Америка.

Единственият гол вкара Анхел ди Мария в 22-ата минута. Срещата се игра пред ограничена публика на стадион "Маракана".

През второто полувреме Ричарлисон успя да отбележи изравнителен гол, който, обаче беше отменен заради засада.

В 88-ата Лео Меси пропусна шанс да удвои резултата, но и бразилците не успяха да вкарат до края на мача.

Така Аржентина спечели титлата за първи път от 1993 г., когато Меси е бил едва 6 годишен. Това е и първият трофей с националния отбор в богатата му колекция от клубни трофеи и лични рекорди.

Суперзвездата на Барселона загуби и трите досегашни финала на Копа Америка с Аржентина - през 2007 г., 2015 г. и 2016 г.