Аржентина стартира с минимална победа, а Англия - с равенство

9 коментара

Южна Корея излезе начело след първите мачове в група "В” на световните футболни финали в Република Южна Африка, след като надигра убедително с 2:0 Гърция, а един от отборите, сочени за фаворити за титлата – Аржентина – постигна минимална победа с 1:0 срещу Нигерия. В последния мач за деня Англия не успя да преодолее съпротивата на САЩ заради груба грешка на своя вратар.

На стадион "Нелсън Мандела Бей", в Порт Елизабет южнокорейците превъзхождаха  футболистите на треньора Ото Рехагел по всички части на терена благодарение на повечето движение и отличната организация. Теу поведоха още в седмата минута с гол на Джънг Су Лий, който засече центриране от статично положение в непосредствена близост до вратата насред зле подредените гръцки защитници.

Играчът на "Манчестър Юнайтед” Джи-Сунг Парк удвои резултата в 52-та минута, след като открадна топката и надбяга двамата тромави и непохватни гръцки централни защитници.

Отборът на южната ни съседка не успя да създаде почти никакви заплахи за врата на съперника през по-голямата част от мача , като със своята безпомощност се отличиха звездите на отбора в атака Самарас и Каристеас.

Във втория мач за деня отборът на Аржентина, сочен от мнозина като един от фаворитите за световната титла, победи минимално с 1:0 Нигерия.

Отборът на Диего Армандо Марадона реши мача още в 6-та минута, когато след ъглов удар, изпълнен от ветерана Хуан Себастиян Верон, левият защитник Габриел Хайнце вкара с глава от точката на дузпата.

След това в дълги периоди от мача аржентинците редуваха бавно приспивно темпо с безкрайни разигравания и връщане на топката до защитата с резки бързи атаки. До втори гол обаче така и не се стигна, главен "виновник" за което стана вратарят на нигерийците Eнияма.  Той спаси по невероятен начин поне 5-6 голови удари на аржентинската звезда Лионел Меси.

Нигерийците се държаха достойно на терена на стадион "Елис Парк" в Йоханесбург, като нерядко успяваха да затруднят сериозно аржентинската защита.

В първия мач от програмата на група "С", в която са още Словения и Алжир, на стадиона в Рустенбург англичаните поведоха срещу САЩ с гол на капитана Стивън Джерард още в 4-тата минута след чудесно извеждащо подаване на Емил Хески. Това засега е най-бързият гол на първенството.

В 40-ата минута обаче вратарят на Англия Робърт Грийн след неособено силен удар на Клинт Демси в тялото му се опита твърде несръчно да улови топката, изпусна я и тя се изтърколи зад головата линия.

През второто полувреме английските нападатели пропуснаха няколко изгодни положения за гол, като най-сериозен бе пропускът на Хески, който остана сам срещу вратаря, но стреля в ръцете му.

Мачът ще се запомни и със седемте жълти картона – 4 за американците и 3 за англичаните.