Атлетико (Мадрид) победи Фулъм и спечели Лига Европа

Атлетико (Мадрид) спечели първото издание на турнира Лига Европа, след като победи на финала в Хамбург с 2:1 английския Фулъм.

В редовното време двата отбора завършиха 1:1 с голове на Диего Форлан за Атлетико и на Саймън Дейвис за англичаните. Победата за "дюшекчиите" дойде след втори гол на уругвайския нападател Форлан в 116-ата минута.

Това е втори трофей на Атлетико в Европа. Първият е от 1962 година, когато испанците спечелиха вече несъществуващия турнир за КНК.

Испанците можеха да поведат в резултата още в 12-ата минута, но Диего Форлан удари страничната греда. Осем минути по-късно Саймън Дейвис стреля опасно, но вратарят на испанците Де Хеа се намеси успешно.

В 31-а минута обаче Диего Форлан с шут от границата на малкия пеналт успя да открие резултата. Само пет минути по-късно обаче след добър пробив на Боби Замора, последван от добро центриране, Саймън Дейвис успя да изравни.

В 52-та минута Фулъм имаха възможност да поведат, но унгарският национал Золтан Гера сам срещу вратаря пропусна. До края на редовното време двата отбора си размениха опасни удари, но до гол не се стигна.

В 105-ата минута Агуеро стреля на сантиметри от страничната греда. Четири минути преди края на продълженията Диего Форлан след асистенция на Агуеро отбеляза победното попадение за испанците.

Фулъм започна участието си в Лига Европа в една група с българския ЦСКА, като първия мач в София завърши 1:1 при превъзходство на "червените". В Лондон ЦСКА загуби с 1:0.