"Атлетико" отново отстрани "Барселона" от Шампионската лига

Мадридският "Атлетико" отново като преди две години отстрани "Барселона" още на четвъртфиналите на Шампионската лига, след като спечели с 2:0 реванша на свой терен. Първият мач бе спечелен от каталунците с 2:1.

Идвата гола за домакините вкара французинът Антоан Гризман - в средата на първото полувреме с глава и в последните минути на двубоя от дузпа, отсъдена за умишлена игра с ръка на Иниеста в наказателното поле.

Отборът на "Барселона" владееше топката през голяма част от времето, но, надигран тактически от играчите на треньора Диего Симеоне, на практика създаде малко опасности за гол.

Мадридчани пресираха по целия терен или се изтегляха в защита на своето поле, но от време на време "избухваха" с бързи контраатаки, заради които победата им можеше да е и по-изразителна, ако не бяха неточните изстрели на Габи, Яник-Ферейра Караско и Гризман. Веднаж удар с глава на Саул срещна напречната греда.

Каталунците продължиха да се опитват да изравнят, но така и не успяваха да разбият добре построената защита на "Атлетико", който в дълги периоди оставаше в собствената си половина. До 80-ата минута на двубоя играчите на Луис Енрике бяха извършили 234 паса срещу само 42 на съперника, но въпреки това гол във вратата на Облак не падаше.

В другия четвъртфинален реванш в сряда вечер в Лисабон "Бенфика" и "Байерн" (Мюнхен) завършиха 2:2 и след победата си в първия мач с 1:0 баварците продължават на полуфинал.

Раул Хименес откри за домакините, "Байерн" обърна резултата с голове на Артуро Видал и Томас Мюлер, а "Бенфика" изравни с гол на Андерсон Талиска от пряк свободен удар.

Останалите полуфиналисти в турнира са "Реал" (Мадрид), отстранил германския "Волфсбург" след 0:2 като и гост и 3:0 като домакин във вторник, и "Манчестър сити", отстранил "Пари сен Жермен" (2:2 в Париж и 1:0 в Манчестър преди два дни).