Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

Австралийски минен милиардер създаде глобална организация за зелен водород

4 коментара
Австралийски минен милиардер създаде глобална организация за зелен водород

Австралийският милиардер от минната промишленост Андрю Форест създаде организация за зелен водород, наречена Джи Ейч Ту (GH2), опитвайки се да ускори разработването на екологично чистото гориво, за да помогне в борбата с глобалното затопляне, предаде Ройтерс, цитирана от БТА в четвъртък.

Целта на организацията е да направи така, че до 2050 г. една четвърт от енергията в света да идва от зелен водород.

Зеленият водород се добива от вода чрез електролиза - процес, за който е нужно голямо количество енергия, но при който не се отделя въглерод, ако се захранва с електричество от възобновяеми източници.

Форест има амбициозен план за своята минна компания "Фортескю металс груп", свързан с диверсификация към възобновяема енергия, залагайки на зеления водород като голям нов бизнес.

Създадената от него глобална организация за зелен водород ще бъде председателствана от бившия австралийски министър-председател Малкълм Търнбул. Тя ще има международен секретариат в Лондон, Пърт, Сидни и Женева.

Организацията иска да обедини силите на правителства и институции за развитие, за да увеличи подкрепата за производство и използване на зелен водород в нововъзникващите пазари.

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.

4 коментара

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.



  1. анита хегерланд
    #4

    Ето как стоят нещата през последното десетилетие: има много национални и международни програми за възобновяеми източници на енергия, но те не могат да заменят конвенционалните. Помислете само: нефтените продукти, извлечените от нефта суровини, материали, предмети, препарати не могат да се произвеждат от друго. Нефтът е незаменим източник на енергия и суровини и много правителства търсят нови находища. Може би пропагандата се опитва да скрие това от нашия поглед, заради глобалната криза на доверието и конкуренцията в този сектор?!

  2. Калико Джо
    #3
    Отговор на коментар #1

    Скъпа е сладката вода, но не и морската, която е в изобилие и става повече с топенето на полярните шапки.

  3. BLM
    #2
    Отговор на коментар #1

    При изгарянето на водорода се получава ... вода. Просто слънчевата енергия от пустините(например) се пренася за задвижване на коли в големите градове (например). Не се използват акумулатори с редки скъпи и отровни метали. Ще има и отрицателни странични ефекти, но пълно щастие няма.

  4. Коментарът е изтрит в 14:15 на 21 октомври 2021 от автора.
    #1

Препоръчано от редакцията

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.