"Байерн" и Марсилия продължават в Шампионската лига

"Байерн" (Мюнхен) и "Олимпик" (Марсилия) са първите два отбора пробили си път до четвъртфиналите на Шампионската лига на Европа по футбол.

Отборът от баварската столица разгроми на свой терен изненадващият участник в тази фаза на турнира, швейцарският "Базел", след като бе загубил първия мач с 0:1. Зрителите на стадиона в Мюнхен станаха свидетели на цели 7 гола във вратата на швейцарците, които станаха причина за отпадането на "Манчестър Юнайтед" в груповата фаза.

Четири гола вкара централният нападател Марио Гомес, два – Ариен Робен и един – Томас Мюлер. Голяма заслуга за победата има и Рибери.

"Олимпик" (Марсилия) пък отстрани италианският "Интер", след като в първия мач на свой терен бе спечелил само с 1:0. Като в Марсилия, където голът падна в 93-тата минута, така и във вторник вечер в Милано драматичната развръзка дойде в последните минути.

"Интер" излезе напред с гол на Диего Милито в 75-ата минута. Мачът отиваше към продължения, когато във втората минута на допълнителното време Брандао изравни. Вкараният секунди по-късно от Джампаоло Пацини от дузпа втори гол за "Интер" вече бе без значение. Французите се класираха за четвъртфинала заради вкарания гол на чужд терен.