Байерн разби Барселона с 8:2 и се класира на полуфиналите на Шампионската лига

Байерн Мюнхен се класира за полуфиналите на Шампионската лига, след като разби в Лисабон тима на Барселона с невероятните 8:2. Шампионът на Германия затвърди прекрасната си форма и още до почивката поведе с 4:1.

Томас Мюлер даде аванс на тима си в 4-та минута, след прекрасно двойно подаване с Роберт Левандовски. Четири минути по-късно Давид Алаба си вкара автогол, след като отклони прострелно центриране отляво.

В средата на първото полувреме Иван Перишич с мощен удар по диагонала вкара за 2:1, а в 27-та минута Серж Гнабри вкара трети гол във вратата на сънародника си Тер Стеген. След половин час игра Томас Мюлер вкара второто си попадение, след като засече центриране на Кимих от дясното крило.

Барса успя да върне един от головете в 57-та минута, когато Луис Суарес се освободи хубаво от защитник на баварците и с удар по диагонала направи 2:4. Само шест минути по-късно Алфонсо Дейвис проби по лявото крило и намери Кимих пред опразнената врата. Полузащитникът нямаше проблеми да вкара 5-тия гол за Байерн. В 82-та минута Роберт Левандовски вкара с глава почти от голлинията след асистенция на Филипе Коутиньо от лявото крило, за да се разпише за осми пореден мач в турнира.

Самият Коутиньо, който е собственост на Барселона, но играе под наем за Байерн, сам вкара три минути по-късно. Така за първи път от 1949 година каталунците получават 7 гола в рамките на един мач.

Това не бе всичко и кошмарът на Барселона продължи. В 89-та минута Коутиньо се разписа за втори път във вратата на бившите си съотборници.

На полуфиналите Байерн Мюнхен ще се изправи срещу победителя от двубоя между Манчестър Сити и Лион, които играят утре вечер от 22 часа българско време. В другия полуфинал ще спорят ПСЖ и Лайпциг.