Двама мъже бяха арестувани при отделни случаи на необичайни кражби в Северна Гърция – единият за опит да открадне общински уличен стълб в предградие на Солун, а другият за кражба на растения и дървета от частен имот на стойност около 12 500 евро.
Гръцката полиция съобщи в понеделник, че е задържан 21-годишен мъж, докато демонтирал метален стълб за улично осветление от тротоар в северозападната община Корделио-Евосмос в Солун, съобщи "Катимерини“.
По данни на местни медии заподозреният, който според публикациите е български гражданин, прекъснал връзката на стълба с електрическата мрежа и се подготвял да го отнесе.
Полицията била извикана след сигнал от жители на района. Смята се, че преди това мъжът е отстранил още четири улични стълба, които вероятно е възнамерявал да продаде за скрап.
При друг случай, в град Пела, полицията задържала 51-годишен мъж, заподозрян в кражбата на две палми и три по-малки растения от частна градина по-рано този месец.
Според местни медии стойността на откраднатата растителност възлиза на около 12 500 евро. Растенията са били извадени от мястото и впоследствие върнати на собственика. Засега няма информация по какъв начин са били изкопани и изнесени от градината.
Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.
Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.
На посочения от вас имейл адрес е изпратен линк за възстановяване на паролата. След като го натиснете, ще можете да изберете и потвърдите новата си парола и да влезете в сайта. Ако не получавате имейл, свържете се с нас.
Регистрация
Вашата заявка за регистрация е приета успешно. Ще получите имейл за активация на профила.
подкрепете ни
Свободата има цена
Благодарим, че не ни оставяте да я плащаме сами.
Станете месечен дарител на Mediapool, защото ако журналистиката днес премълчи истината, утре няма да има кой да я каже.