Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

Българите, които искат да работят и да плащат данъци, са добре дошли

Анкета показва, че отношението на британците към ЕС става все по-отрицателно

12 коментара
Катрин Барбър

Добре дошли са тези, които искат да работят и да плащат данъци, да допринасят за британското общество, заяви в неделя пред Нова телевизия временно управляващата посолството на Великобритания в София Катрин Барбър.

Тя повтори позицията на британския премиер Дейвид Камерън, че  преходните ограничения за достъпа на българи до трудовия пазар на кралството ще отпаднат, както е предвидено, на първи януари. „За това няма съмнение”, каза Барбър.

Колкото до обявените от британския премиер ограничителни мерки за достъпа до различни социални придобивки, тя каза, че категорично няма да има специални мерки за българите. „Тези предложения на Дейвид Камерън ще се отнасят еднакво за всички европейски граждани, не само за българите”, увери Барбър.

Запитана за разминаването в данните за броя на българите, регистрирани във Великобритания, тя заяви, че британското правителство не разполага с точни данни и не може да предвиди колко души ще пристигнат в страната след 1-ви януари.

По думите ѝ Великобритания приветства студенти от целия свят. Заемите за студентите, с които те покриват академичните си такси няма да бъдат засегнати, докато за кредитите за дневните студентски разходи ще могат да кандидатстват само тези, които са пребивавали в страна поне 3 години.

Британците с все по-отрицателно отношение към ЕС

Великобритания все повече се разминава с други европейски страни в отношението си към ЕС, сочи допитване. Анкетата е публикувана в сп. "Обзървър" и извършено от института Опиниум във Великобритания, Франция, Германия и Полша. Тя показва, че мнението на британците за ЕС става все по-отрицателно.

Същевременно другите страни от ЕС считат, че Великобритания допринася твърде малко за евросъюза.

Британският премиер Дейвид Камерън обеща, ако бъде преизбран през 2015 г., да организира преди края на 2017 г. референдум по въпроса дали Великобритания да остане в ЕС или да го напусне.

Според допитването само 26 процента от британците смятат, че ЕС е полезен. На това мнение са 62 процента от поляците, 55 процента от германците и 36 процента от французите.

Същевременно само 9 процента от германците, 15 процента от французите и 33 процента от поляците смятат, че Великобритания е "положителна сила" в състава на ЕС.

В Германия 44 процента от запитаните са против Великобритания да ползва специални по-благоприятни условия на партньорство, а 16 процента подкрепят това. Във Франция 36 процента са против специалния статут на Великобритания в ЕС, а 26 процента го подкрепят. Обратно, в Полша 38 процента са "за", а 23 процента - "против".

Евентуално излизане на Великобритания от ЕС би смутило само 24 процента от французите и 36 процента от германците, но пък 51 процента от поляците смятат, че това би оказало отрицателно въздействие на ЕС.

Накрая, 64 процента от британците считат, че ЕС се отразява отрицателно на миграцията. На това мнение са и 59 процента от французите, 42 процента от германците и само 20 процента от поляците.

Анкетата е извършена сред повече от 2000 души във Великобритания и по повече от 1000 във Франция, Германия и Полша.

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.

12 коментара

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.



  1. Анонимен
    #12

    ромите които не са коренно население на БГ са добре дошли ако работят и плащат данаци.ако не полу4авае статут на скитници.каквито има навсякаде по света и се криминализират.

  2. Анонимен
    #11

    Щот` сме най-красиви, най-умни, най-талантливи и най-работливи на света! Къде ще се сравнява нещастната Британска империя с нас, прабългарите, владели земите от Япония до Португалия и от Норвегия до Северна Африка?!?

  3. Анонимен
    #10

    И на шотландците ли така се обяснява като ученичка?

  4. Анонимен
    #9

    муспи - Циганите, които англичаните все по упорито ги наричат българи, имат интерес към тази Англия само заради пособията. Не могат да търпят циганията, особено в Лондон. Казват че ако не бяха пособията, които наверно скоро ще станат като българските, биха предпочели да си стоят в България където поне ги уважават и въртят политика.

  5. Анонимен
    #8

    Нр. 5: Все пак мис Барбър изглежда на истинска жена, за разлика от мис К.Димитров, посланика на РБ в Лондон. Но къде ли са ръцете й под лактите може само да гадаем.

  6. Анонимен
    #7

    6, бъди сигурен, че точно такива като мен едва ли ги плашат. Завършил съм един от престижните английски университети и мога да работя и живея където си поискам. Ти гледай себе си!

  7. Анонимен
    #6

    номер 5 Никой не те е канил във Великобритания, нито да работиш, нито да плащаш давъци. Не знам какво точно те плаши, но знам тях какво ги плашат- такива като теб. Ти за тях си като сирийците за българите.. А и не считам, че българите са по-добри хора от сирийцие

  8. Анонимен
    #5

    Ами съм готов да работя и да плащавм данъци, ама като те видях на снимката направо се уплаших.

  9. Анонимен
    #4

    "Българите, които искат да работят и да плащат данъци са добре дошли" Какоо, бугарете искад да крадат,лъжат и убиват.

  10. Коментарът е изтрит заради реклама или спам.
    #3

Препоръчано от редакцията

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.