Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

Българите най-трудно "свързват двата края" в ЕС

Близо 40% от хората у нас изпитват трудности да преживяват

4 коментара
Българите най-трудно "свързват двата края" в ЕС

В България е най-голям делът на хората, които свързват двата края трудно или много трудно, в сравнение с други европейски държави. Това сочат актуални данни на Евростат за второто тримесечие на 2022 г. Като цяло през този период повечето хора в държавите-членки на ЕС съобщават за нарастващи трудности при свързването на двата края в сравнение с предходните тримесечия, което отразява увеличението на цените от началото на 2022 г.

Делът на хората, които трудно или много трудно свързват двата края, варира между 11% във Финландия и 39.8% в България. Само 3.6% от хората в България казват, че преживяват лесно, докато във Финландия над 40% от населението преживява без проблем.

Данните показват, че повече от един на всеки пет души е имал големи затруднения или трудности да преживява в България, Словакия, Италия и Франция.

Делът на хората, които трудно свързват двата края се е увеличил в сравнение с първото тримесечие на 2022 г. във всички участващи в проучването страни, с изключение на Словения и Финландия. Най-голямото увеличение е регистрирано във Франция и Австрия.

Статистиката на Евростат е базирана на данни за въздействието на Covid-19 върху условията на живот и е резултат от ново проучване с участието на 11 държави членки. Първите резултати от него бяха публикувани през юни.

Ключови думи

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.

4 коментара

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.



  1. анита хегерланд
    #4

    Българският елит е способен да създаде предпоставка, населението да се ограмоти финансово. Държавата трябва да предоставя възможности за създаването на нови бизнеси. Младите хора трябва да бъдат подпомагани още в университета за съддаване на бизнес модели и за генериране на собствен трудов доход. Най-ужасното неравенство сега е, че човек със средно образование, който е учил 10 години получава почти толкова, колкото човек с висше образование, който е учил 20 години, в които се вкючва и ученето на английски език.

  2. Danko
    #3

    За честна и независима журналистика. Фондация "Америка за България" финансира проект на фондация "Info Space". Мненията и твърденията в Madiapool.bg отразяват редакционната политика и не непременно възгледите на фондация "Америка за България" или на нейните директори, служители, или представители. === МП според американските закони си е чист чужд агент. Ама е образец за честна и независима журналистика... Само в своите очи, май?

  3. ImBlack
    #2

    Каква изненада ... А сега познайте защо ! Защото сме най-простият народ в ЕС, чийто идеал за "съвършенство" е най-простият, най-наглият селски тарикат и поради това дава власт на такива, да го "доят","стрижат" и "оправят", от 15 до 800 дни!

  4. jivka65
    #1

    Българите са първенци във всяка негативна класация, винаги.

Препоръчано от редакцията

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.