Българите започнаха убедително – 3:0 срещу Китай

Българският национален отбор во волейбол започна с категорична победа с 3:0 гейма срещу Китай участието си в Световното първенство в Италия. В отделните геймове резултатът бе 25:13, 25:19 и 25:22 точки.

Надмощието на българите беше изразително по време на целия мач, като единствено в третия гейм те донякъде намалиха концентрацията си, без обаче да загубят нито за момент водачеството в точките.

Мача започнаха Владо Николов, Андрей Жеков, Матей Казийски, Виктор Йосифов, Тодор Алексиев, Николай Николов и либерото Теодор Салпаров.

Най-резултатни бяха Казийски и Николов с по 14 точки, Николай Николов добави девет, а Тодор Алексиев - седем. Силен елемент в отборната игра бе блокадата, от която дойдоха 12 точки.

В другия мач в нашата група „Е”, чийто домакин е Торино, Франция победи трудно Чехия в пета сета – 25:19, 22:25, 25:21, 24:26, 15:10.
България и Франция се срещат във втория кръг в неделя от 22 часа българско време.