Британците нямат расистки нагласи към българите и румънците, но обвиняват правителството си, че не предоставя реална информация как бъдещата имиграция ще се отрази на Великобритания. Това показват данните на допитване, цитирано от британското издание на сайта "Хъфингтън пост".
В проучването на института по въпроси на имиграцията Бритиш фючър 80 процента от запитаните подкрепят по-строги правителствени мерки.
Същевременно обаче 77 процента от анкетираните заявяват, че биха приветствали мигранти от България и Румъния, които работят усърдно и плащат данъци, научават английски и стават част от местната общност.
По въпроса за очакван брой имигранти от догодина 38 процента от анкетираните смятат, че през 2014 г. във Великобритания ще дойдат до 50 000 души от България и Румъния, 18 процента очакват между 50 000 и 100 000 българи и румънци, а 13 процента дори мислят, че те може да достигнат 500 000.

Полезна ли ви беше тази статия?
Ще се радваме, ако подкрепите електронното издание Mediapool.bg, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.
Подкрепете ниАбонирайте се за най-важните новини, анализи и коментари на събития от деня. Бюлетинът се изпраща до електронния Ви адрес всеки ден в 18:00 часа.
Абонамент